به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۹:۲۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ساعت ۱۸:۲۰
کد مطلب : ۴۷۹۹۱۰

عارف: نتوانستیم به وعده‌ها جامعه عمل بپوشانیم

عارف: نتوانستیم به وعده‌ها جامعه عمل بپوشانیم
 گروه سیاسی: رئیس بنیاد امید ایرانیان  بر ضرورت آسیب‌شناسی چرایی‌عدم حضور بخش قابل توجه‌ای از جامعه در انتخابات ریاست جمهوری از سوی محافل علمی تاکید کرد و گفت: حاکمیت باید گام اساسی برای رفع کدورت‌ها با این بخش از جامعه بردارد. ۶۰ درصد مردم در دور اول انتخابات آگاهانه به میدان نیامدند و برانداز نیستند مطالباتی دارند و باید حرفشان شنیده شود این جمعیت احساس می‌کنند حق شان داده نشده است و مورد تبعیض واقع شده‌اند.
محمدرضا عارف گفت: در دنیای امروز نقش مردم در حکمرانی و شیوه حکمرانی مطلوب برای پاسخگویی به مردم اصلی پذیرفته شده است در نظام ما بعد از گذشت بیش از ۴ دهه از انقلاب شیوه حکمرانی باید تغییر کند ولی درباره نحوه حکمرانی مطلوب انجمن علوم سیاسی می‌تواند راهکارهای خود را ارائه دهد.
وی ادامه داد: امروز نتوانستیم به وعده‌های داده شده در طول ۴ دهه گذشته جامعه عمل بپوشانیم و به دلیل‌عدم توانایی در پاسخگویی به مطالبات مردم با بی‌هنری حکمرانان با مطالبات به حق مردم برخورد امنیتی می‌شود.
وی با اظهار تاسف از حاکم بودن نگاه امنیتی در دانشگاه‌ها و سکوت قبرستانی در مراکز علمی و دانشجویی کشور اظهار امیدواری کرد در دولت جدید نشاط و شادابی به دانشگاه‌ها برگردد.
عارف در همین زمینه افزود: هیچوقت فضا در دانشگاه‌ها به این صورت امنیتی نبوده است در این انتخابات که یک استاد بزرگ دانشگاهی آقای دکار پزشکیان این قشر را نمایندگی می‌کرد ولی دانشجویان نبودند باید بررسی شود دانشجویان را به کجا سوق دادند.
  
برچسب ها: محمدرضا عارف
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها