به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۳ - ۱۶:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب : ۴۷۹۹۸۹
لاکپشتی با سرعت 36.5 کیلومتر بر ساعت

طرح پنج مرحله‌ای برای متوقف کردن امباپه!

طرح پنج مرحله‌ای برای متوقف کردن امباپه!
گروه ورزشی: تیم ملی فرانسه شب گذشته در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا برابر تیم ملی پرتغال به پیروزی رسید و حالا در مرحله نیمه نهایی این مسابقات باید روبروی تیم ملی اسپانیا قرار بگیرد و باید منتظر یک بازی درخشان و جذاب از سوی هر دو تیم باشیم.
2051623
غیبت دنی کارواخال در بدترین زمان ممکن رخ داد. این بازیکن قرار بود با کیلیان امباپه یارگیری کند اما حالا به‌خاطر کارت قرمزی که در بازی قبلی دریافت کرد قادر به انجام این کار نخواهد بود و باید جانشینی برای این کار پیدا کرد. گزینه دیگری که برای بازی در سمت راست خط دفاعی اسپانیا وجود دارد خسوس ناواس است.
بر اساس آمار اعلام شده از سوی یوفا، امباپه در یورو ۲۰۲۴ در سریع‎‌ترین حالت به سرعت ۳۶.۵ کیلومتر بر ساعت رسیده است و این آمار برای خسوس ناواس در بازی برابر آلبانی ۳۲.۶ کیلومتر بر ساعت بود. لوئیس دلافوئنته برای برقراری تعادل سیستمی را امتحان خواهد کرد که به چند بازیکن اجازه یارگیری را خواهد داد اما از همه بیشتر ناچو، ناواس و رودری این وظیفه را برعهده دارند.
در این مقاله منتشر شده توسط مارکا به بررسی پنج راه مهم برای مهار کردن امباپه خواهیم پرداخت.
۱. ناواس آماده است تا در ترکیب اصلی قرار بگیرد چون تنها مدافع راست حاضر در ترکیب به جز کارواخال است. ناچو و ویویان که در بازی دوستانه برابر کلمبیا در لندن خوش شانس نبود هم در این پست بازی کرده‌‌اند. با این حال، ویویان یکی از مدافعانی است که بهترین آمار را دارد و نمی‌توان این را که احتمال دارد در دیدار برابر تیم ملی فرانسه به احتمال زیاد بازی خواهد کرد انکار کرد، هرچند نه به عنوان بازیکن ثابت.
خسوس ناواس آماده است تا در ترکیب اصلی حضور داشته باشد و باید از تجربه‌اش استفاده کند تا بتواند به کنترل امباپه که از نظر سرعت و میانگین سرعت از او بهتر است کمک کند. اگر او نتواند پیش از این ستاره فرانسوی به توپ برسد، حداقل باید برایش دردسرساز شود و مانع از ارسال سانتر یا شوت زدنش شود. در موقعیت‌های دو در برابر یک با بارکولا و امباپه استفاده از یارگیری منطقه‌ای برای بستن فضا روی حریف ضروری خواهد بود.
2051628
۲. قابل پیش‌بینی است که اگر امباپه از ناواس عبور کند، تلاش خواهد کرد که به صورت مورب حرکت کند تا به دروازه برسد. امباپه بیشتر از این که سانتر کننده باشد، شوت‌زن است و اگر از سد ناواس بگذرد این فضا را خواهد داشت که در نزدیک‌ترین فاصله به دروازه شوت بزند.
حالا نوبت به ناچو می‌رسد که باید در این پست حضور داشته باشد. برای ناچو مهم است که امباپه به فضایی در محوطه جریمه اسپانیا نرسد که توانایی فرار داشته باشد چون میانگین سرعت اسپانیا با ۲۹.۹۵ کیلومتر بر ساعت باعث می‌شود که آنها در این شرایط آسیب‌پذیر باشند. ماموریت آنها این است که امباپه نتواند به راحتی برای تیمش سرنوشت‌ساز باشد.
2051627
۳. وقتی امباپه به سمت دیگر زمین برود که چند باری اتفاق افتاده است، وظیفه ناواس و ناچو برعهده لاپورت و کوکوریا خواهد بود. این زوج فرانسوی-اسپانیایی با میانگین سرعت ۳۱.۳ کیلومتر بر ساعت سریع‌تر به نظر می‌رسند اما تنها روی مسافت‌های کوتاه. بسیار مهم است که کوکوریا روی این تغییرات آگاهانه رفتار کند اما نباید از دیگر مهاجمان فرانسه که مانند رعد می‌دوند هم غافل شود. با میانگین سرعت ۳۲ کیلومتر بر ساعت، کوکوریا می‌تواند بازیکن مهمی در این ماموریت باشد. اما تا زمانی که سرش خیلی شلوغ نباشد و مجبور به مقابله با موقعیت دو در برابر یک با حضور آنتوان گریزمان و لیلیان تورام نباشد.
2051630
۴. رودری بهترین هافبک در تیم ملی اسپانیا از نظر مهارت تاکتیکی است. به همین دلیل است که عملکرد او در زمین در ارتباط با امباپه بسیار مهم داست. فرانسه نیاز به یارگیری منطقه‌ای دارد چون بازیکنان خوب زیادی در خط حمله دارد. مشکل فقط امباپه نیست، بلکه باید اطمینان حاصل کنیم که این ماموریت باعث نخواهد شد که آنها از سایر بازیکنان با سرعت و خطر بالا مانند عثمان دمبله، فوفونا یا کینگزلی کومان غافل شوند.
2051631
رودری این وظیفه را برعهده دارد که خط دفاعی و خط میانی را به خوبی سازماندهی کند تا بتوانند فضاها را از آن خود کنند و کنترل خطوط پاس‌کاری را در دست بگیرند. سازماندهی پوشش هم تیمی‌هایش به آنها در زمینه پیش‌بینی و بازپس‌گیری توپ کمک خواهد کرد. علاوه بر این، رودری باید در ارسال پاس‎‌های بلندی که به دست مهاجمان فرانسه می‌رسد بسیار آگاهانه عمل کند.
۵. مهارت دفاعی آلوارو موراتا بر کسی پوشیده نیست و او یکی از کسانی است که سعی می‌کند مانع از ارسال توپ بلند برای وینگرهای فرانسه شود. اما این بار باید از دنی اولمو هم کمک بگیرد. مهارت فیزیکی این ستاره لایپزیش اهمیت بسیاری در زمینه جلوگیری از ارسال‌های بلند از سوی مناطق دفاعی به کناره‌های محوطه جریمه اسپانیا دارد.
2051635
اولمو در این ماموریت نه تنها باید در زمینه جلوگیری از ارسال کمک کند، بلکه باید در قطع توپ هم کمک کند. دزدیدن توپ در منطقه اول فرانسه گزینه خوبی برای اسپانیا خواهد بود، خصوصا با توانایی اولمو در زمینه ارسال شوت از فاصله نه چندان دور. او پیش از این ثابت کرده است که یکی از بهترین بازیکنان در این زمینه در یورو ۲۰۲۴ است.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها