به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۲۳:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب : ۴۸۰۰۳۴

افزایش کسری تجاری ژاپن و زیان بازار آسیا

افزایش کسری تجاری ژاپن و زیان بازار آسیا
گروه اقتصادی:بازار آسیا با افزایش کسری تجاری ژاپن سقوط کرد.به گزارش ایسنا، پس از ارائه آخرین اطلاعات ژاپن که حاکی از افزایش کسری تجاری این کشور در ماه مه بود، بورس‌های عمده آسیا و اقیانوسیه با زیان معامله شدند.

اواخر این هفته، سرمایه‌گذاران بر تورم مصرف‌کننده چین و تورم تولیدکننده ژاپن تمرکز خواهند کرد. همچنین در بخش سیاست، ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان در حال سفر به پکن است و در آنجا با شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین دیدار خواهد کرد.

همچنین در حوزه کسب و کار، کارگران اتحادیه شرکت سامسونگ الکترونیک اعتصابی سه روزه را آغاز کردند. کامپوزیت شانگهای در ساعت چهار و ۱۸ دقیقه صبح به وقت اروپا ۰.۴۹ درصد سقوط کرد، در حالی که شنژن کامپوزیت یک دقیقه بعد ۰.۷۷ درصد کاهش یافت.

اما در ساعت چهار و ۱۹ دقیقه صبح  به وقت اروپا، در حالی که هانگ سنگ هنگ کنگ ۱.۲۷ درصد سقوط کرد، کوسپی کامپوزیت کره جنوبی در همان زمان ۰.۱۲ درصد از دست داد.شاخص سهام استرالیا در ساعت چهار و ۲۰ دقیقه صبح به وقت اورپا ۰.۴۱درصد کاهش یافت و نیکی ۲۲۵ ژاپن به‌طور همزمان ۰.۱۴ درصد صعود کرد.مارکت نوشت، در ساعت چهار و ۲۱ دقیقه صبح به وقت اروپا، دلار ۰.۱۹درصد زیر ین معامله شد و ۱۶۰.۴۳۳۰۰ فروخته شد.
برچسب ها: اقتصاد ژاپن
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها