به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۳ - ۱۴:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب : ۴۸۰۰۴۷

پایان ماجراجویی ترک‌ها در یورو ۲۰۲۴

پایان ماجراجویی ترک‌ها در یورو ۲۰۲۴
گروه ورزشی:ترکیه با قبول شکست مقابل هلند حذف شد و یورو تیم پرشور و احساسی جام را از دست داد.به گزارش همشهری‌آنلاین، ترکیه تیم شایسته‌ای بود و با مونتلا توانست تحسین همگان را جلب کند. ترک‌ها یک روش ساده و مستقیم برای بازی داشتند که همان را مقابل همه غیر از پرتغال پیاده کردند؛ تلاش برای خلق موقعیت از روی نقطه کرنر یا ضربات ایستگاهی و تکیه به ارسال از کناره‌ها برای استفاده از ضربات سر.

آنها با همین روش هم هلند را با ۲مدافع سختگیر و قدبلند خود؛ ویرجیل و دی‌فرای اسیر کرده بودند. ترک‌ها ۳بار از روی ضربات سر ارسالی از نقطه کرنر به گل رسیدند که بیشترین تعداد گل از این طریق در یک دوره یورو محسوب می‌شود. مدافعان این تیم موفق شدند ۴گل بزنند که این هم در یورو یک رکورد است.

تیم ترکیه تیمی خشن هم بود و بازیکنان این تیم یک اثر پاک‌نشدنی در تاریخ یورو گذاشتند و مسابقات را با ۱۹کارت زرد و یک کارت قرمز ترک کردند. آنها به همراه چک در یورو۱۹۹۶ بدترین رکورد را دارند.

مرحله یک‌چهارم پایانی یورو۲۰۲۴ پایان ماجراجویی این تیم شایسته، ساده و پرشور بود. دل هواداران فوتبال برای آردا گولر و چالهان اوغلو و همینطور بازیکنان دونده و وظیفه‌شناس ترکیه تنگ می‌شود. البته هلند بدون رهبر در خط میانی هم شایسته حضور در نیمه‌نهایی بود. روی کاغذ نمی‌شود گفت هلند در حال تجربه یک نسل طلایی است اما برای نخستین‌بار در ۲۰سال گذشته، هلند در نیمه‌نهایی قهرمانی اروپا شرکت خواهد کرد.

فقط اسپانیا و آلمان (هر کدام ۱۱گل) فعلا در یورو۲۰۲۴ گل‌های بیشتری نسبت به نارنجی‌ها(۹) به ثمر رسانده‌اند.گل‌به‌خودی مرت مولدور دومین گلی بود که ترکیه در یورو۲۰۲۴ دریافت کرد درحالی‌که آنها در ۵بازی قبلی خود فقط یک گل‌به‌خودی در یورو دریافت کرده بودند.

این دهمین گل‌به‌خودی این دوره بود و یک‌گل کمتر از رکورد ۱۱گل‌به‌خودی دوره قبل دارد.این نخستین گل‌به‌خودی بود که هلند از سال۲۰۰۴ در یورو از آن بهره‌برد (خورخه آندراده در بازی با پرتغال).
گل تساوی استفان دی‌فرای نخستین گل او برای هلند پس از ۹سال و ۹۷روز و بعد از بازی با اسپانیا در مارس۲۰۱۵ بود.

گل اول صمت آکایدین برای ترکیه، چهارمین گلی بود که مدافعان آنها در یورو۲۰۲۴ به‌ثمر رساندند که بیشترین گل مدافعان یک تیم در یک دوره از مسابقات قهرمانی اروپا بود. صمت هفتمین گلزن مختلف ترکیه در یورو۲۰۲۴ بود؛ متفاوت‌ترین گلزنان (به استثنای گل‌به‌خودی) که قبلا در یک دوره از یک تورنمنت بزرگ (جام جهانی و یورو) وجود داشته.
برچسب ها: فوتبال جهان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها