به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۲ - ۱۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۴۸۰۰۵۸

پپ یاآنچلوتی،مربی اسپانیا همه راشگفت‌زده کرد

پپ یاآنچلوتی،مربی اسپانیا همه راشگفت‌زده کرد
گروه ورزشی:لوئیس دلافوئنته اسپانیایی کارلو آنچلوتی را مربی بزرگتری نسبت به پپ گواردیولا می‌داند.به گزارش "ورزش سه"، در حال حاضر کارلو آنچلوتی و پپ گواردیولا موفق‌ترین مربیان فوتبالی فعال دنیا هستند. اما اگر شما یک مربی اسپانیایی هستید و کسی از شما می‌پرسد که مربی بزرگ‌تر کیست، تقریباً می‌توانیم حدس بزنیم که پاسخ شما، گواردیولای اسپانیایی است.

با این حال، لوئیس دلا فوئنته، سرمربی اسپانیا، با انتخاب آنچلوتی به عنوان بهترین مربی حال حاضر جهان، خبرنگاران اسپانیایی را شگفت‌زده کرد.مربی لاروخا گفت: «کارلتو یا پپ؟ انتخاب من آنچلوتی است.» 

آمار می‌گوید در واقع گواردیولا هر 24 بازی یک جام می‌برد. اما اگر به دقت آنچلوتی را مطالعه کنیم، عظمت آنچلوتی بی‌رقیب است. او تنها سرمربی‌ای است که در تمام پنج لیگ بزرگ اروپا عنوان قهرمانی لیگ را به دست آورده است. او همچنین پنج عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به نام خود ثبت کرده است. تنها رئال مادرید (15)، میلان (7) و لیورپول (6) بیشتر از او لیگ قهرمانان برده‌اند و هیچ مربی حتی نزدیک او هم نمی‌شود.

یک روز به بازی حساس نیمه نهایی یورو 2024 بین فرانسه و اسپانیا مانده و کیلیان امباپه می‌تواند نگرانی بزرگ دلافوئنته باشد.دلافوئنته در این رابطه گفت: «سریعاً به شما می‌گویم که با بازیکنانی با این ویژگی‌ها مثل سرعت و قدرت انفجاری که در دمبله هم دیده می‌شود، کمک همه تیم مهم است. این تنها راه مهار امباپه و بازیکنانی شبیه به او است.»
برچسب ها: فوتبال جهان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها