به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۷ - ۱۷:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ساعت ۱۹:۵۷
کد مطلب : ۴۸۰۱۲۵

خواهر اون کره جنوبی را  تهدید کرد

خواهر اون کره جنوبی را  تهدید کرد
گروه بین الملل: در پی مانورهای مرزی کره جنوبی، خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، همسایه جنوبی را تهدید به "فاجعه وحشتناک" کرد. او تمرینات تیراندازی در نواحی مرزی را به شدت مورد انتقاد قرار داد و آن را یک "خودکشی" دانست.
پس از آنکه مقامات کره شمالی ده‌ها بالن حاوی زباله را به آن سوی مرز به همسایه جنوبی فرستادند، سئول ماه گذشته توافق عدم فعالیت نظامی در منطقه حائل را به طور کامل به حالت تعلیق درآورد و تمرینات تیراندازی را در نواحی مرزی از سر گرفت.
 کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی که سخنگوی کلیدی رژیم است، در واکنش به فعالیت‌های نظامی همسایه جنوبی گفت که "این یک بازی جنگی پنهان و یک تحریک غیرقابل توجیه و صریح است که وضعیت را تشدید می‌کند".خواهر کیم افزود که مانورهای مرزی کره جنوبی "هیستری خودکشی است که برای آن باید فاجعه وحشتناکی را متحمل شوند".
کیم یو جونگ گفت: «برای همه واضح است... که مانورهای شلیک گلوله واقعی توسط ارتش کره جنوبی که در نزدیکی مرز صورت می‌گیرند، تا چه اندازه خطرناک هستند.» او در اظهارات خود به طور غیرمعمول از "ارتش کره جنوبی" نام برد.این خواهر قدرتمند کیم تأکید کرد که اگر رزمایش‌های سئول حاکمیت کره شمالی را نقض کند، "نیروهای مسلح ما فورا ماموریت خود را انجام خواهند داد". او به جزئیات بیشتر این مأموریت اشاره نکرد.
خواهر کیم، مسئول این وضعیت را یون سوک یول، رئیس‌جمهور کره جنوبی دانست و گفت که او می‌خواهد با ایجاد تنش‌های فزاینده از وضعیت خود "فرار" کند.
یون، رئیس‌ جمهوری کره جنوبی، از زمان روی کار آمدنش در سال ۲۰۲۲ از محبوبیت پایینی رنج می‌برد و اخیرا با طوماری برای برکناری‌اش روبرو شده است. این طومار طرفداران زیادی یافت و وبسایت پارلمان کشور را با اختلالاتی مواجه کرد.خواهر رهبر کره شمالی در همین رابطه گفت: «جهان باید به این واقعیت توجه کند که شمار افرادی که خواستار برکناری یون سوک یول شده‌اند تا کنون از یک میلیون نفر فراتر رفته است.»مقامات سئول  در بیانیه‌ای گفته‌اند: «بسیار مایه تاسف است که کره شمالی در امور داخلی ما از جمله در مورد انتقاد از رئیس دولت ما دخالت می‌کند.»در ادامه این بیانیه آمده است: «ما می‌خواهیم بار دیگر روشن کنیم که تلاش‌های کره شمالی برای ایجاد تفرقه در افکار عمومی جامعه ما هرگز کارساز نخواهد بود.»

 
برچسب ها: کره شمالی
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها