به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۳ - ۱۵:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۴۸۰۲۵۶

مقایسه سود خرید خودرو با طلا و ارز

مقایسه سود خرید خودرو با طلا و ارز
گروه اقتصادی:با شروع ماه محرم معامله‌گران می‌گویند بازار ارز و سکه به رکود رفت. آن‌ها طبق سابقه‌ای که بازار ارز و سکه در سنوات گذشته در این روزها داشته معتقدند که در شروع محرم بازار رکودی می‌شود. در این فضای رکودی بازار، خرید و فروش دینار عراق قوت گرفته و این ارز در معاملات این روزها پیشتاز است.

به گزارش اکوایران، قیمت دینار با توجه به حجم تقاضا در بازار متفاوت است و بین 40 هزار تا 42 هزار تومان در معامله است. این درحالیست که طبق برابری دینار به دلار در بازار ارز آزاد عراق و قیمت دلار تهران، قیمت دینار در حوالی 39 هزار و 500 تومان برآورد می‌شود. یعنی اگر کسی به تومان بخواهد در عراق دینار بخرد هر دینار حوالی 39 هزار و 500 تومان برایش آب می‌خورد که با فروش آن در بازار ارز تهران سود می‌کنددر محرم پنج سال گذشته تمامی سال‌ها قیمت دلار در روزهای ابتدایی محرم کاهشی بوده به جز محرم 1400.
 
معامله‌گران دلیل دوم بی‌رمقی بازار را ثبت نام خودروهای وارداتی می‌دانستند. معاون وزیر صمت در روز دوشنبه اعلام کرده از امروز متقاضیان تا روز پنجشنبه ۲۱ تیر برای وکالتی کردن حساب خود مهلت دارند. همین موضوع باعث شده تا فروش‌هایی در بازار ارز و سکه ببینیم.یکسری هم با مقایسه سود خریداران خودروهای وارداتی در دور قبلی می‌گفتند کسانی که در دور قبل به جای طلا و ارز، خودرو خریدند سود بیشتری بردند.
 
دلیل سوم و اصلی رکود بازارها، انتظار معامله‌گران برای برنامه‌ها و وزرای پیشنهادی آقای پزشکیان است. گروهی از معامله‌گران معتقدند در این شرایط رکودی بازار، بالایی قیمت‌ها فرصت فروش است. در روز دوشنبه مهمترین اسم برای بازار آقای طیب‌نیا بود. بعد از اظهارات طیب‌نیا درمورد تک‌نرخی کردن ارز، بازار نسبت به این چهره خوشبین شده است. در روز دوشنبه آقای پزشکیان و طیب‌نیا با هم دیدار داشتند و نسبت به این دیدار، بازار حس خوبی داشت.
 
در روز دوشنبه همچنان شاهد خروج پول از صندوق‌های طلا بودیم. این سومین روز متوالی خروج پول از این بازار بود که در سال 1403 بی‌سابقه است. یک تحلیل تکنیکال هم از این صندوق‌ها در بازار بود که نوشته شاخص صندوق‌های طلا همچنان در کانال صعودی حرکت می‌کند و با این کاهش سه روزه به کف کانال رسیده. طبق این گزارش اگر این کف در بازار حفظ شود قیمت‌ها می‌تواند دوباره افزایشی شود.

البته در روز دوشنبه قیمت طلای آبشده به زیر حمایت میانی خودش رفته و اگر در روز سه‌شنبه زیر این سطح بماند کلا روند صعود تمام می‌شود. قیمت طلای آبشده دوشنبه با گپ منفی 170 هزار تومانی در 14 میلیون و 730 تومان بازگشایی کرد و تا کف 14 میلیون و 700 هزار تومان پایین رفت. در معاملات پشت خط فعلا این کف هم از دست رفته است. حمایت مهم طلای آبشده در 14 میلیون و 600 هزار تومان قرار دارد که احتمال حضور خریدار در آنجا وجود خواهد داشت. اما اگر این مرز از دست برود حرکت نزول ادامه دارد و می‌تواند تا حوالی 14 میلیون و 340 هزار تومان پایین برود.

قیمت سکه هم در روز دوشنبه بر مدار کاهش بود و کانال 41 میلیون را از دست داد. قیمت سکه در روز دوشنبه در 40 میلیون و 600 هزار تومان به کار خودش پایان داد. حباب سکه هم با کاهش به کمترین میزان در امسال رسید.

قیمت دلار هرات دوشنبه را در 59 هزار و 500 تومان شروع کرد و همراه با کاهش درهم افت کرد و به 59 هزار و 100 اومان رسید. کف حمایتی مهم دلار هرات هم در 58 هزار و 800 تومان قرار دارد که بازار می‌تواند در آن‌جا واکنش داشته باشد.
برچسب ها: بازار ارز سکه
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها