به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۲ - ۱۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب : ۴۸۰۲۶۰

هوای ۳ شهر خوزستان در وضعیت «قرمز»

هوای ۳ شهر خوزستان در وضعیت «قرمز»
گروه جامعه:مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از قرار گرفتن هوای سه شهر خوزستان در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» خبر داد.به گزارش ایسنا،شهریار عسکری اظهار کرد: بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۹ امروز (۱۹ تیرماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه پست برق شماره ۳ اهواز ۱۵۵، بهبهان ۱۵۲ و هویزه ۱۶۴ میکروگرم بر مترمکعب بوده، بنابراین هوای این شهرها در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» بوده است.
 
وی افزود: همچنین در این مدت هوای اندیمشک، شوشتر، خرمشهر، شادگان و ماهشهر در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» و «نارنجی» بوده است.عسکری گفت: طبق شاخص ۲.۵ میکرون هوای دزفول، مسجدسلیمان، هندیجان و آبادان در وضعیت «قابل قبول» بوده و هوای هیچکدام از شهرهای خوزستان در وضعیت «پاک» نبوده است.
 
 شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها