به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۹:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ساعت ۰۱:۰۵
کد مطلب : ۴۸۰۳۶۱
امباپه ناکام ماند؛

اسپانیا 2-1 فرانسه؛ صعود لاروخا به فینال یورو

اسپانیا 2-1 فرانسه؛ صعود لاروخا به فینال یورو
گروه ورزشی: اولین فینالیست یورو ۲۰۲۴ مشخص شد. شاگردان لوئیس دلافوئنته در نخستین دیدار مرحله نیمه‌نهایی، در حالی‌که با گل زودهنگام فرانسه عقب افتادند، توانستند با گل‌های لامینه یامال و دنی اولمو، به پیروزی ۲-۱ برسند.
بازی در دقایق ابتدایی در میانه میدان دنبال می‌شد و سپس اولین موقعیت بازی را اسپانیا خلق کرد. جایی که ضربه سر فابین روئیز از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۹ اما کولو موانی توانست فرانسه را جلو بیاندازد. روی سانتر دقیق کیلیان امباپه، مهاجم پاری سن ژرمن به راحتی توانست دروازه اونای سیمون را باز کند.2052275
در ادامه اسپانیا جلو کشید و پس از چندین بار تلاش ناموفق و حملات نصفه و نیمه، در دقیقه ۲۱ به گل تساوی رسید. روی حرکت یامال و ضربه زیبا و فنی او از پشت محوطه، مایک مانیان تسلیم و بازی ۱-۱ شد.
2052274
چهار دقیقه بعد نیز این اسپانیا بود که موفق شد در شروع جذابش، یک بار دیگر به گل برسد. پس از ارسال خسوس ناواس، مدافعان فرانسه توپ را دفع کردند اما در همان محوطه جریمه به دنی اولمو رسید و او پس از یک دریبل بی‌نقص ضربه‌اش را روانه دروازه کرد. توپ ابتدا از مایک مانیان گذشت و سپس در راه رسیدن به دروازه، توسط ژول کنده به تور دروازه چسبید.
2052276
در ادامه بازی پایاپای دنبال شد و خبری از موقعیت جدی روی دروازه‌ها نبود. در دقیقه ۳۰ روی ضدحمله‌ای از سوی فرانسه، امباپه فرصت داشت گل تساوی را بزند اما ناچو به خوبی ظاهر شد و موقعیت را از حریف گرفت.
در پانزده دقیقه پایانی نیمه اول هم اتفاق خاصی در بازی رخ نداد و دو تیم با نتیجه ۲-۱ به رختکن رفتند.
در دقیقه ۴۶ ویلیامز می‌توانست صاحب یک موقعیت عالی شود اما مانیان از دروازه خارج شد و توپ او را دفع کرد.
در نیمه دوم فرانسه مالکیت را در دست گرفت اما در خلق موقعیت جدی ناکام بود و نمی‌توانست دروازه سیمون را با تهدید جدی مواجه کند.
در دقیقه ۶۰ ضربه دمبله در سمت راست را سیمون به راحتی نصیب خود کرد.
پنج دقیقه بعد امباپه تئو هرناندز را در سمت چپ صاحب توپ کرد اما ضربه بازیکن میلان دقت کافی را نداشت و به تور کنار دروازه برخورد کرد.
در دقیقه ۷۶ هرناندز این بار با پاس گریزمان به توپ رسید اما این ضربه او هم بی‌دقت بود و با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.
۱۰ دقیقه بعد امباپه از بین مدافعان اسپانیا گذشت و ضربه‌اش را به سمت دروازه زد اما شوت او هم به سرنوشت ضربه هرناندز دچار شد.
در ادامه بازی تلاش‌های فرانسوی‌ها با دفاع خوب اسپانیا مواجه شد و در نهایت با سوت داور، بازی با نتیجه ۲-۱ به سود اسپانیا به پایان رسید تا لاروخا اولین فینالیست یورو ۲۰۲۴ نام بگیرد.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها