به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۹:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب : ۴۸۰۴۰۲

پزشکیان به شدت سالم و صادق است

پزشکیان به شدت سالم و صادق است
گروه سیاسی: نشست اعضای مجمع کارآفرینان ایران با حضور محمدجواد ظریف با هدف مشارکت در انتخاب تیم اقتصادی دولت چهاردهم در محل مجمع کارآفرینان ایران برگزار شد.
به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در این نشست با بیان اینکه سفر‌های زیادی به کشور‌هایی که مورد تحریم واقع شده اند داشته ام، گفت: اگر به دو کشور کوبا و ونزوئلا سفر کرده باشید ارزش، جایگاه و توان بخش خصوصی ایران را متوجه خواهید شد. به رغم همه زنجیر‌هایی که به دست و پای شما کارآفرینان بسته شده است به لطف خداوند و تلاش شما کارآفرینان و تولیدکنندگان چرخ تولید می‌چرخد.
ظریف با تاکید بر اینکه تحریم‌هایی که به ایران تحمیل شده، کمرشکن است، اظهار کرد: حاکمیت باید احساس کند که وام دار مردم و بخش خصوصی است. تقریبا بیشتر مسیر‌ها به روی ما بسته شده است، ولی در این ۴۰ سال بخش خصوصی توانسته است سربلند میدان تولید و اقتصاد باشد.
باید قدردان بخش خصوصی باشیم
وی با بیان اینکه باید قدردان بخش خصوصی باشیم، افزود: ما باید به طور ویژه قدر مردم را بدانیم که به رغم همه مشکلات اقتصادی پای کار آمدند.وزیر سابق امور خارجه گفت: قطعا اکثر شما کارآفرینان اگر سرمایه‌های خود را به خارج از کشور منتقل کنید وضعیت بهتری خواهید داشت، ولی با وجود همه مشکلات و موانع در کشور مانده اید و برای ایران خدمت می‌کنید. از این جهت به سهم خودم از شما قدردانی می‌کنم.ظریف با بیان اینکه متاسفانه تعدادی در کشور منافعی دارند که اجازه تغییر وضعیت موجود را نمی‌دهند، افزود: ما چاره‌ای غیر از مقابله با منافع این افراد نداریم.وی با اشاره به هزینه گزاف نقل و انتقالات تجاری ایران گفت: متاسفانه نقل و انتقال تجاری ایران ۳۳ درصد است. سال گذشته حجم تجارت ایران شامل محصولات نفتی و غیرنفتی حدود ۱۵۳ میلیارد دلار بود که با این حساب در سال گذشته ۵۰ میلیارد دلار هزینه تحمیلی داشته‌ایم.
ظریف با اشاره به آسیب‌های تحریم بر اقتصاد کشور افزود: دولت جدید برای رفع تحریم و FATF نیازمند حمایت داخلی است. نمی‌توان بدون حمایت داخلی این اقدامات صورت گیرد.
خطر خصولتی‌ها از دولتی‌ها بدتر است
وی با اشاره به اینکه خطر خصولتی‌ها از دولتی‌ها بدتر است، گفت: خصولتی‌ها به نام دولت و بخش خصوصی از رانت‌هایی استفاده می‌کنند و در انتهای کار کسی نمی‌تواند بابت همین رانت آنان را بازخواست کند.
ظریف در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته‌ای با هدف انتخاب وزرای کابینه دولت چهاردهم گفت: دولت منتخب به زودی نامه‌ای را در قالب فراخوان برای دریافت پیشنهاد‌های معرفی تیم اقتصادی دولت به شما کارآفرینان ارسال خواهد کرد تا در کمیته انتخاب وزرا مشارکت داشته باشید.
وی افزود: بر اساس تصمیماتی که گرفته شده با هدف جوان سازی دولت قرار است ۶۰ درصد از وزرا برای نخستین بار وزیر شوند و شرایط سنی آنان نیز زیر ۵۰ سال باشند.
پزشکیان به شدت سالم و صادق است
ظریف گفت: بنا داریم دولت جوانی تشکیل شود و واقعا قرار نیست افرادی مانند من که بار‌ها مسئولیت داشته ایم دوباره در این دولت مسئولیت بگیریم، در دوره تبلیغات ریاست جمهوری بار‌ها تاکید کرده ام که من ظریف در دولت مسئولیتی نمی‌خواهم و برای پست و مقام نیامده ام، حتی پست معاون اولی را به خاطر پست و مقامش حاضر نیستم بپذیرم.
وی گفت: پزشکیان به شدت سالم و صادق است به همین دلیل به میدان آمدم و از وی حمایت کردم.
ظریف با اشاره به تلاش‌ها برای معرفی کابینه‌ای توانمند افزود: در هر صورت من تحت هر شرایطی با سهم خواهی مخالفم و معتقدم روند انتخاب کابینه باید کاملا شفاف باشد به همین خاطر در نظر داریم بخشی خصوصی را در انتخاب تیم اقتصادی دولت دخیل کنیم. باید این مسیر را با هم طی کنیم و تا جایی که می‌توانیم به دولت در کاهش مشکلات اقتصادی و رفع موانع کمک کنیم.
رهبری راه حل بحران است
وی در پایان با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در عبور از بحران‌ها گفت: رهبری راه حل بحران است بی دلیل ما روشنفکران و پولدار‌ها راه حل را تبدیل به مشکل نکنیم و من به طور جدی از شما کارآفرینان که در کشور مرجع هستید درخواست می‌کنم که مسیر درست را انتخاب کنید.
برچسب ها: مسعود پزشكیان
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها