به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۴ - ۲۰:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب : ۴۸۰۴۹۱
یک ماه فرصت برای آغاز مسابقات

سخت‌ترین پیش‌فصل پرسپولیس با گاریدو

سخت‌ترین پیش‌فصل پرسپولیس با گاریدو
گروه ورزشی: بعد از کش و قوس‌های بسیار بالاخره مشخص شد که فصل تازه لیگ برتر از تاریخ 25 مرداد ماه آغاز خواهد شد و این یعنی که حتی اگر پرسپولیس طبق برنامه روز شنبه هفته آینده مصادف با 23 تیرماه تمرینات پیش فصل خود را آغاز کند حدود یک ماه تا اولین مسابقه فاصله دارد.
پیش‌تر گفته می‌شد تمرینات پیش فصل نیازمند حداقل شش هفته زمان است اما با تغییر متد بدنسازی پیش فصل که دیگر خبری از آن تمرینات سخت و استقامتی نیست و بازی‌های تدارکاتی خیلی زود و در لابه‌لای تمرینات هوازی و با توپ انجام می‌شود، این بازه زمانی کمتر شده و سپری کردن آن بازه زمانی حداقل شش هفته‌ای چندان رعایت نمی‌شود.
پرسپولیس فصل قبل در تاریخ چهاردهم تیر ماه تمرینات پیش فصل خود را آغاز کرد و با توجه به اینکه بازی هفته نخست این تیم در تاریخ 18 مرداد برگزار شد یحیی گل‌محمدی و شاگردانش چیزی حدود 5 هفته تمرینات پیش فصل را گذراندند که امسال این زمان کاهش خواهد یافت.
2051292
نکته اینکه زمان تمرینات پیش فصل پرسپولیس در حالی کوتاه‌تر شده که این موضوع با در نظر گرفتن تغییر کادر فنی و ناشناخته بودن بازیکنان برای گاریدو و دستیارانش مشکلات را جدی‌تر و نگران کننده‌تر می‌کند.
حتی اگر پرسپولیس با تیم ناقص خود در تاریخ 23 تیرماه تمرینات خود را آغاز کند 32 روز تا نخستین بازی فصل خود فاصله دارد که در این بازه زمانی هم دو سه روزی به‌خاطر تعطیلات رسمی تمرین نخواهد کرد هم اینکه حداقل دو روز را به‌خاطر سفر رفت و برگشت به هلند دور از تمرین خواهد بود و شاید در لابه‌لای تمرینات هم چند روزی به بازیکنان استراحت داده شود که اینطوری مدت تمرینات از یک ماه هم کمتر خواهد شد.
این مسائل را بگذارید کنار اسکواد ناقص پرسپولیس تا اوضاع عجیب‌تر شود. تیم گاریدو در شرایطی از شنبه یا چهارشنبه آینده استارت خواهد زد که برای شروع تمرین نفرات کافی را در اختیار دارد اما از تیم اصلی شاید فقط نیمی از بازیکنان از ابتدا همراه باشند.
2051518
البته شاید تنها دلخوشی گاریدو و کادرش این باشد که احتمالا بعد از دو بازی در شروع فصل، مسابقات لیگ برتر به‌خاطر دو بازی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی، تعطیل خواهد شد و سرخ‌ها در فاصله حدودا سه هفته‌ای تا نخستین بازی در هفته اول لیگ نخبگان آسیا فرصت تمرین و آماده‌سازی خواهند داشت البته به شرطی که تعدد ملی پوشان از سوی دیگر شرایط فنی تیم را بهم نریزد.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها