به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۹ - ۱۵:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب : ۴۸۰۵۱۰

چطور میزان شارژ باتری ایرپاد خود را چک کنیم؟

چطور میزان شارژ باتری ایرپاد خود را چک کنیم؟
گروه فناوری: ایرپادها به‌راحتی به دستگاه‌های اپل متصل می‌شوند و کار می‌کنند؛ دانستن سطح باتری آن‌ها اگرچه به‌صورت حدودی و نه‌‌چندان‌دقیق، اما به‌آسانی با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است. در ادامه، به شما خواهیم گفت که چگونه سطح باتری ایرپاد خود را بدون توجه به دستگاهی که به آن متصل هستند، بررسی کنید.
چک‌کردن باتری ایرپاد در آیفون و آیپد
برای چک‌کردن سریع باتری ایرپاد خود در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید، کیس شارژ آن را در نزدیکی ایفون یا آیپد خود باز کنید. با انجام این کار، یک پنجره‌ در قسمت پایین صفحه‌نمایش دستگاه خود خواهید دید که درصد باتری ایرپاد و کیس شارژ را به شما نشان می‌دهد.
در مواقعی که ایرپاد در گوشتان است و می‌خواهید میزان باتری آن را چک کنید، به قسمت تنظیمات دستگاه خود بروید و روی گزینه‌ی ایرپاد که درست در زیر اپل آیدی قرار دارد ضربه بزنید. در این قسمت، علاوه‌بر چک‌کردن میزان باتری ایرپاد می‌توانید تمام تنظیمات مربوط‌به آن را نیز مشاهده کنید؛ حتی می‌توانید از سیری بپرسید که ایرپاد شما چند درصد شارژ دارد.
چک‌کردن باتری ایرپاد با ویجت باتری
iOS ویجت‌های فوق‌العاده‌ای به کاربران ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها ویجت باتری است. این ویجت به شما کمک می‌کند تا درصد شارژ ایرپادتان را مستقیماً روی صفحه‌نمایش دستگاه خود مشاهده کنید:
 • انگشتتان را به‌مدت چند ثانیه روی یک فضای خالی در صفحه‌نمایش دستگاه نگه دارید.
  روی آیکون + در قسمت بالا سمت چپ صفحه‌نمایش ضربه بزنید. اکنون در صفحه‌ای که باز می‌شود اسکرول کنید و از میان گزینه‌های موجود، روی گزینه‌ی باتری ضربه بزنید.
  اندازه‌ی ویجت دلخواه خود را انتخاب کنید و روی گزینه‌ی Add Widget ضربه بزنید تا به صفحه‌نمایش اضافه شود.
 
 
 
به‌خاطر داشته باشید که ویجت باتری فقط زمانی درصد شارژ ایرپاد را نشان می‌دهد که ایرپاد شما به دستگاه آیفون‌تان متصل باشد. از سوی دیگر فراموش نکنید که این اطلاعات به‌صورت لحظه‌ای آپدیت نمی‌شوند؛ پس خیلی به آن‌ اعتماد نکنید.
چک‌کردن باتری ایرپاد در اپل‌واچ
شما می‌توانید برای چک‌کردن درصد باتری ایرپاد خود از کنترل سنتر اپل‌ واچ هم استفاده کنید:
 • دکمه‌ی کناری اپل واچ را فشار دهید تا کنترل سنتر باز شود.
  روی آیکون باتری که شبیه یک درصد بزرگ است ضربه بزنید.
  در صفحه‌ای که باز می‌شود می‌توانید درصد باتری اپل واچ و ایرپادهای متصل را مشاهده کنید؛ البته اگر کیس شارژ ایرپادتان باز باشد می‌توانید درصد باتری کیس را نیز در این قسمت چک کنید.
چک‌کردن باتری ایرپاد در اپل‌واچ
چک‌کردن درصد باتری ایرپاد در مک
بررسی درصد شارژ ایرپاد در مک بسیار آسان است. برای اینکار کافی است ابتدا ایرپادتان را به مک وصل کنید؛ سپس روی آیکون ایرپاد در نوار منو کلیک کنید تا درصد باتری ایرپاد و کیس شارژ برای شما نمایش داده شود.
چک‌کردن شارژ ایرپاد در مک
بد نیست بدانید که روش جایگزینی هم برای چک‌کردن میزان باتری ایرپاد وجود دارد و شما می‌توانید از قسمت تنظیمات سیستم هم این کار را انجام دهید:
 • ایرپاد خود را به مک وصل کنید.
  تنظیمات سیستم را باز و به پایین اسکرول کنید.
  از نوار کناری سمت چپ روی نام ایرپاد خود کلیک کنید تا درصد باتری ایرپاد برای شما نشان داده شود.
چک‌کردن شارژ ایرپاد از قسمت تنظیمات سیستم در مک
 
چگونه شارژ ایرپاد را در اندروید ببینیم؟
 • برای چک‌کردن میزان شارژ باتری ایرپاد در اندروید، اپلیکیشن AirBattery را نصب کنید. البته اگر رابط کاربری گوشی شما دارای ویجت باتری باشد، از آن طریق هم می‌توان باتری ایرپادها را بدون نیاز به نصب برنامه بررسی کرد.
 • ایرپاد را به دستگاه اندرویدی‌تان وصل کنید.
  اپلیکیشن AirBattery را باز کنید و روی Grant Permission ضربه بزنید.
  گزینه‌ی While using the app را انتخاب کنید.
اپلیکیشن AirBattery برای اندروید
 • یک‌بار دیگر روی گزینه‌ی Grant Permission ضربه بزنید و از لیستی که باز می‌شود گزینه‌ی AirBattery را انتخاب کنید.
  روی گزینه‌ی Allow display over other apps ضربه بزنید و آن را فعال کنید.
گزینه Allow display over other apps در اپلیکیشن AirBattery
 • به دو مرحله‌ی قبل برگردید. در این مرحله درصورت مشاهده‌ی درخواست صرفه‌جویی در انرژی، روی گزینه‌ی Ignore کلیک کنید.
پیام ذخیره انرژی در AirBattery
 • مدل ایرپاد خود را انتخاب کنید و روی گزینه‌ی OK ضربه بزنید.
  AirBattery را باز کنید.
  کیس ایرپادتان را باز کنید تا درصد باتری ایرپاد و کیس شارژ در یک پنجره‌ی پاپ‌آپ برای شما نمایش داده شود. توجه داشته باشید که ایرپاد حتما باید داخل کیس باشد تا بتوانید درصد باتری آن را چک کنید.
چک‌کردن باتری ایرپاد در اندروید
چک‌کردن شارژ باتری ایرپاد بدون وصل‌شدن به گوشی
شما می‌توانید بدون وصل‌کردن ایرپاد خود به یک دستگاه هم درصد باتری آن را با کمک چراغ وضعیت تخمین بزنید. این چراغ روی قسمت جلوی کیس شارژ قرار دارد و با بازکردن کیس فعال می‌شود. اگر کیس شارژ شما قدیمی است، این چراغ در زیر کیس قرار دارد.
چراغ وضعیت ایرپاد
درصورتی‌که ایرپاد شما داخل کیس باشد، چراغ روی کیس نشان‌دهنده‌ی وضعیت باتری ایرپاد است؛ اما اگر کیس شارژ خالی باشد، این چراغ وضعیت باتری خود کیس را به شما نشان می‌دهد. چراغ سبز به این معنا است که ایرپادهای شما به‌طور کامل شارژ شده‌اند. اگر این چراغ به رنگ نارنجی باشد یعنی درصد باتری ایرپادهای شما کمتر از یک‌بار شارژ کامل است.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها