به روز شده در ۱۴۰۳/۰۵/۰۲ - ۱۹:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : ۴۸۰۶۰۰
چرا ای اف سی لیگ نخبگان را ساخت؛

حذف یکباره تیم‌های ضعیف از سطح اول آسیا

حذف یکباره تیم‌های ضعیف از سطح اول آسیا
گروه ورزشی: مسابقات آسیایی از فصل آینده با فرمت جدیدی برگزار خواهد شد و تیم‌ها در سه سطح با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. علی تارقلی‌زاده رئیس کمیته روابط بین الملل درمورد تغییرات مسابقات باشگاهی در آسیا اظهار داشت: چند سال در این مورد صحبت شد و قرار شد اجرا شود. در لیگ نخبگان و لیگ یک، فرمتی که یوفا برگزار می‌کرد را برای فوتبال و فوتسال پیش بینی کردیم. برای بانوان و ساحلی هم برنامه ریزی می‌شد. متاسفانه به کرونا خوردیم و من هم مشکلی داشتم که از جریان دور شدم اما این برنامه یک شبه نبود.
وی ادامه داد: از سال 2017 استارت این مسئله خورد که لیگ الیت داشته باشیم. باید بتوانیم لیگ قوی تری را با اسپانسرها و درآمد بیشتری را در آسیا داشته باشیم. مقداری به چمپیونزلیگ اروپا شباهت دارد. هیچ موقع در لیگ پایین.تر تیم نداشتیم. الان دو دسته شده، 3 تیم ما در لیگ الیت و یکی هم در لیگ 2 آسیا بازی می‌کند. در گذشته مسابقات باشگاهی در آسیا 3 دسته بود. بریده روزنامه‌ای دارم نوشته ایران 36 سنگاپور صفر، از آن سال تا الان در کشور سنگاپور نمی‌توانید صحبت فوتسال کنید. هرجا بروید می‌گویند نمی‌خواهیم. فوتبال باید بازی رقابتی باشد. شرکت‌ها یکدیگر را از جریان خارج می‌کنند اما در فوتبال باید حتی به رقیبتان کمک کنید. اگر رقیبی نباشد مسابقه‌ای نیست و بازی بی معنی می‌شود.
رئیس کمیته روابط بین الملل در ادامه گفت: فلسفه لیگ الیت هم همین است. در اروپا شاهد هستید که مسابقات آنقدر نزدیک هم هستند که نمی‌توانید پیش بینی کنید کدام تیم برنده می‌شود. در فوتسال هم این را داشتیم که از بین رفت. اگر رقابت نباشد نمی‌توانید پیشرفت کنید. زمانیکه مسئولیت فوتسال را داشتم، یک روز تعطیل درحال نوشتن محتوای درسی بودم. یک کره‌ای پرسید شما که قهرمان هستید چرا انقدر تلاش می‌کنید؟
وی افزود: گفتم ما باید قهرمان جهان شویم و برای این کار باید مسابقات قوی داشته باشیم. لیگ الیت همین کار را می‌کند. بازیکنان بزرگ می‌آورد و دیگر تیم ضعیف نیست. اگر قوی عمل کنیم می‌توانیم در جام جهانی 4 تیم یا 8 تیم، تیم داشته باشیم. اگر از نظر فنی رشد کنیم می‌توانیم اسپانسرهای زیاد داشته باشیم و بازیکنان بزرگ را به اینجا بیاوریم. لیگ فوتسال آسیا یک سال ورشکست شد. با لوزانو که صحبت می‌کردم گفت باید بازیکن بزرگ بیاوریم تا تماشاچی و اسپانسر بیاید. رونالدو، نیمار و بنزما به آسیا آمدند. برای اولین بار شبکه‌ها لیگ عربستان را نشان دادند که این به سود آسیا است. به این ترتیب می‌توانیم به قهرمانی در جهان فکر کنیم.
 
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها