به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۲۳:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب : ۴۸۰۶۰۶
سه شیرها برای دومین بار پیاپی در فینال یورو

شاید این بار فوتبال به خانه برگردد

شاید این بار فوتبال به خانه برگردد
گروه ورزشی: تیم ملی فوتبال انگلیس به فینال یورو ۲۰۲۴ راه یافته و امیدوار است این بار فوتبال به خانه برگردد. در دیدار نیمه‌نهایی، انگلیس با نتیجه ۲-۱ تیم ملی هلند را شکست داد و به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کرد.
فینال یورو ۲۰۲۴ قرار است در روز ۱۴ ژوئیه در ورزشگاه المپیک برلین برگزار شود و انگلیس به مصاف تیم اسپانیا خواهد رفت، که در نیمه‌نهایی فرانسه را با نتیجه ۲-۱ شکست داده است.
2052705
سه‌شیرها در این مدت با انتقادات فراوانی مواجه شده‌اند و حتی پس از بازی‌هایشان مقابل دانمارک و اسلوونی در دور گروهی، توسط هواداران خودی هو شدند و حتی برخی از طرفداران در استادیوم به سمت گرت ساوتگیت لیوان و بطری پرتاب کردند و به او اجازه ندادند که در کنار زمین از حمایت‌های دیگر هواداران تشکر کند.
در دور حذفی هم شرایط تغییری نکرد و نمایش‌های ناامیدکننده انگلیس ادامه‌دار بود. در یک‌هشتم نهایی آنها تا مرز حذف شدن رفتند اما برگردان جود بلینگام شرایط را برگرداند و کین در وقت‌های اضافه گل صعود به یک‌چهارم را زد.
در آنجا آنها به سوئیس که ایتالیا را قاطعانه برده بود برخورد کردند و در این مرحله نیز در ضربات پنالتی که از سه سال پیش یکی از کابوس‌های آنهاست، بر ترس‌شان و سوئیس با همدیگر غلبه کردند و به عنوان یکی از ۴ تیم برتر به نیمه‌نهایی رسیدند.
2052709
گرت ساوتگیت توقف‌ناپذیر بود و با وجود انتقادات، او با استفاده از شانس یا هر ترفند دیگری به نیمه‌نهایی راه یافته بود. نوبت نارنجی‌پوشان هلند بود که تلاش کنند ساوتگیت خوش‌شانس را از میان بردارند اما خود آنها نیز به نوعی قربانی این خوش اقبالی مربی عجیب و غریب سه‌شیرها شدند.
2052704
ابتدا گل کین با کمک یک پنالتی جنجالی، سوپرگل ژاوی سیمونز را خنثی کرد و سپس در لحظاتی که همه منتظر وقت‌های اضافه بودند، پالمر، یکی از تعویض‌های ساوتگیت، توپ را در محوطه جریمه به اولی واتکینز، یکی دیگر از تعویضی‌ها، رساند و او با چرخشی که سرنوشت بازی را عوض کرد، دروازه تیم رونالد کومان را باز کرد.
2052706
دو تعویض که انگلیس را به فینال رساندند. در حالی‌ که بسیاری به تصمیم ساوتگیت و تعویض فودن و کین معترض بودند، اما هر دو بازیکن تعویضی نقش اول گل برتری را ایفا کردند و انگلیس با کمک آنها فینالیست یورو شد.
حالا انگلیس پس از شکست در فینال ومبلی در سال ۲۰۲۱، یک بار دیگر به فینال رسیده است. این بار مقابل تیم ملی اسپانیا، بهترین و ترسناک‌ترین تیم تورنمنت که در دو بازی قبلی‌اش آلمان میزبان و فرانسه پرستاره را حذف کرده و حالا به دنبال کسب جام در برلین است. با اینکه طبق پیش‌بینی‌ها شانس کمتری در فینال دارند اما انگلیسی‌ها به دنبال تحقق شعار معروف «(جام) به خانه می‌آید» هستند و انگیزه بسیاری دارند که پس از سال‌ها ناکامی، شادی را به هواداران پرشورشان هدیه بدهند.
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها