به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۳:۰۱
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ساعت ۲۱:۳۶
کد مطلب : ۱۹۳۷۹۶

تاج‌زاده، مسئولیت بیانیه ۷۷ نفره را پذیرفت

گروه سیاسی: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به امضای بیانیه‌ای توسط ۷۷ نفر از اصلاح‌طلبان درباره وقایع آبان ماه 98، گفت: من مسئولیت این کار را می‌پذیرم اگر قوه قضائیه دنبال این است که ببیند چه کسی آن را نوشته به آن‌ها می‌گویم من نوشتم و امضا جمع کردم و هر برخوردی که می‌خواهند داشته باشند با من داشته باشند.
مصطفی تاج‌زاده در حاشیه پنجمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران در جمع خبرنگاران با بیان این‌که «همانطور که مردم شریف ایران مستحضر هستند تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی در دفاع از حق اعتراض مردم و محکومیت خشونت بیانیه‌ای صادر کردند» و طرح این ادعا که «بعد از آن نسبت به احضار کسانی که آن را امضا کردند اقدام شد» ادامه داد: البته یکی از خبرگزاری‌ها هم کار زشتی انجام داد و آن این‌که این بیانیه را با امضای ۴۸ نفر منتشر کرد که برخی از آن‌ها اعلام برائت کردند؛ چراکه اقدامی غیراخلاقی و دروغ بود و یکی از دوستان هم در همین رابطه شکایت کرده و امیدوارم که قوه قضائیه به این شکایت رسیدگی کند. وی مدعی است: احضار این افراد برای اولین بار است که صورت می‌گیرد و این با شعارهای اصلاحی سازگار نیست، شاهدیم که فعالان سیاسی و مدنی را به دلیل استفاده از یک حق مسلم و قانونی که اعتراض هست احضار می‌کنند.
وی گفت: نوشتن این بیانیه یک کار جمعی است اما تقریبا از تمام کسانی که احضار کردند دو سوال کردند اول این‌که چه کسی این بیانیه را نوشته و چه کسی امضا جمع کرده است برای همین هم بنده به صراحت عرض می‌کنم با اینکه نویسنده بیانیه من نیستم مسئولیت این کار را می‌پذیرم اگر قوه قضائیه دنبال این است که ببیند چه کسی آن را نوشته به آنها می‌گویم من نوشتم و امضا جمع کردم و هر برخوردی که می‌خواهند داشته باشند با من داشته باشند. تاج‌زاده درباره ارتباط این احضارها با انتخابات پیش رو نیز یادآور شد: هنوز برای من روشن نیست ما صبر می کنیم تا زمانی‌که وضعیت بررسی صلاحیت‌ها روشن شود.

گفتنی اینكه، برخورد با ۷۷ امضاکننده بیانیه‌ای که در اوج اعتراضات اخیر از معترضان حمایت کردند ادامه دارد که در تازه‌ترین مورد آن، عیسی سحرخیز به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران»به دادسرا احضار شده است. تاکنون از امضاکنندگان این بیانیه، مهدی محمودیان، عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بازداشت شده است. شمار دیگری از آنها نیز احضار شده‌اند که از جمله می‌توان مصطفی تاج‌زاده، حسین کروبی، قربان بهزادیان‌نژاد، حسن اسدی‌زیدآبادی و ریحانه طباطبایی را نام برد.
برچسب ها: مصطفی تاج‌زاده