به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۵:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب : ۲۲۰۵۴۵

بالاخره باید اکران را شروع می‌کردیم

گروه فرهنگی: یک کارگردان سینما گفت: اکران فیلم‌ها در سینما باید از یک جایی آغاز می‌شد و امیدوارم با حمایت مردم با استقبال خوبی مواجه شود.
بالاخره باید اکران را شروع می‌کردیم
سامان سالور کارگردان سینما با بررسی ادامه دار بودن اکران آنلاین و تعویق در بازگشایی سالن‌های سینما گفت:متاسفانه چون قانون درست و محکمی برای جریان کپی رایت نداریم و به فاصله چند ساعت پس از اکران آنلاین، یک فیلم در داخل و خارج از کشور قاچاق شده و در نتیجه به ریزش مخاطب و ضررکرد صاحبان آثار ختم می‌شود باید مانند بقیه حرفه‌ها که کم و بیش کار‌های خود را شروع کردند اکران فیلم‌ها در سینما از یک جایی آغاز می‌شد و امیدوارم با استقبال خوبی مواجه شود ضمن اینکه فراموش نکنیم مخاطب حق دارد با خانواده خود در یک محیط امن فیلم را ببیند.کارگردان «سه کام حبس» عنوان کرد: بزرگترین مسئله ما راهکار‌های قانونی برای اکران آنلاین است یعنی وقتی قانون مستند و مصوب درستی نداریم که صاحبان آثار مطمئن باشند حداقل ضرر نکنند و ظرف چند ساعت فیلمشان قاچاق نشود مجبور هستیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سینما‌ها را بازگشایی کنیم البته باید بپذیریم حس و حال و فضای حالت عادی را ندارد و البته در موقعیت عجیب و دشوار غیرقابل پیش بینی گیر افتاده ایم.کارگردان «تمشک» بیان کرد: در کل باید خودمان را با شرایط وفق دهیم و از همه مهمتر از فیلم‌هایی که در سینما اکران می‌شوند حمایت همه جانبه کنیم تا این اتفاق شکل درست تری بگیرد، استقبال بهتری شود و مخاطب مطمئن باشد پروتکل‌های بهداشتی با بیشترین امنیت در سینما‌ها اعمال می‌شود و خطر بالقوه‌ای برای او و خانواده اش وجود ندارد.

کارگردان «سیزده ۵۹» اظهار داشت: امیدوارم حمایت‌ها در این روز‌ها شکل بیشتر و بهتری به خود بگیرد و منظورم فقط بخش دولتی، ارشاد، خانه سینما، صنف تهیه کنندگان و ... به عنوان متولیان اصلی حمایت‌ها نیست بلکه هر جایی که می‌توانند باید کمک کنند و حمایت خود را انجام دهند. تک تک ما باید به دیده شدن این فیلم‌ها کمک کنیم از شمایی که یک خبرگزاری هستید تا من فیلمساز که ممکن است صفحه‌ای در فضای مجازی داشته باشم. شرایط آنقدر پیچیده است که فقط با حمایت از هم می‌توانیم دست در دست هم داده و یکبار برای همیشه منافع جمعی را بر منافع فردی ارجحیت دهیم و فکر نکنیم مثلا، چون آن فیلم نمی‌فروشد به ما ضربه‌ای نمی‌زند در صورتی که به عنوان یک خانواده متضرر می‌شویم.کارگردان «آمین خواهیم گفت» در پایان عنوان کرد: یک سری فیلم‌ها برای پرده بزرگ سینما ساخته شده اند و به لحاظ مضمونی، قصه و کارگردانی شاید خیلی مناسب صفحه کوچک لپ تاپ، تلویزیون و موبایل نیستند. اگر مشکلات آنلاین حل شود می‌تواند به نمایش یک سری فیلم‌ها در این ماراتن عجیب و غریب اکران کمک کند تا اگر نفعی وجود داشته باشد تهیه کنندگان از آن بهره‌ای ببرند.
برچسب ها: سینما اکران