به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۹:۲۷
 
۲۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : ۲۳۰۲۰۱
رضاخان حزب‌اللهی که قرار است به پاستور برود کیست؟

رونمایی از رییس دولت آینده؛ سردار سعید محمد

رونمایی از رییس دولت آینده؛ سردار سعید محمد
گروه سیاسی: سایت دیده‌بان ایران نوشت؛ هفته گذشته بود که برخی رسانه ها از حضور یک نامزد نظامی در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری خبر دادند و به دنبال آن و برخی شخصیت های سیاسی نزدیک به جناح اصولگرا از حضور یک فرد نظامی در پاستور دفاع کردند. به عنوان مثال 
مرتضی طلایی درباره همین موضوع گفته بود: نامزدی شخصیت‌های نظامی در انتخابــــات هیچ ایــرادی نـــدارد و یا منصور حقیقت پور مشاور علی لاریجانی در مجالس قبل و از چهره های نظامی، سیاسی کشور درباره احتمال حضور یک فرد نظامی در پاستور اعلام کرده بود که:
ریاست جمهوری یک فرد نظامی هیچ اشکالی ندارد چرا که اغلب مقامات کنونی ما فرمانده جنگ بودند.

با این وجود به نظر می رسد برخی چهره های عمدتاً اصولگرا بر این باورند که رییس جمهور آینده ایران باید فردی عملگرا، جوان، انقلابی و احتمالاً نظامی باشد. آنها مدت هاست که بر این باورند تنها یک «رضاخان حزب اللهی» می تواند شرایط فعلی کشور را سرو سامان دهد. نخستین بار احمد ناطق نوری در سال ۷۶ بود که با تشبیه علی اکبر ناطق نوری به رضاخان پهلوی، برادرش را شخص لایقی برای اداره کشور معرفی کرده بود. او در توصیف خود و برادرش گفته بود: «ما این قدر پنیر را با انگشت شستمان روی نان می مالیدیم که انگشت مان ورم می کرد». خود علی اکبر ناطق نوری هم در دورانی که از احمدی نژاد شاکی شده بود، به بیان مثالی از رضاشاه پرداخت و غیرمستقیم از احمدی نژاد خواست که حداقل از رضاشاه بیاموزد، او گفته بود: «رضاشاه یک موقعی رفت مشهد بالای قبر نادرشاه با چکمه یک لگد به قبر نادر زد و گفت مرتیکه، تو چه آدم نادانی بودی؟ اول آدم کار را می کند بعد اعلام می کند، تو اول قبل از اینکه چشم دربیاوری اعلام می کنی که می خواهی چشم دربیاری؟ خوب چشم خودت را درآوردند، رضاشاه ظالم و جنایت کار می داند و بعضی ها نمی دانند».

اما تا پیش از رسیدن قالیباف به ریاست مجلس یازدهم این «محمدباقر قالیباف» بود که خودش را لایق صفت «رضاخان حزب اللهی» می دانست. او سال ۸۴ در جمع اعضای جامعه الرضا خود را رضاخان حزب اللهی نامیده بود. هر چند که بعداً این اظهار نظر از سوی نزدیکانش تکذیب شد. البته برخی منابع خبری هم نوشته بودند که این حسین الله کرم بوده که محمدباقر قالیباف را «رضاخان حزب اللهی» و در برابر الگوی احمدی نژاد مطرح کرده است. قالیباف و محسن رضایی دو شخصیت نظامی، سیاسی عرصه انتخابات ریاست جمهوری کشور هستند که هر کدام بارها خودشان را در معرض رای مردم برای رسیدن به ریاست قوه مجریه قرار داده و شکست خورده اند. اما با این حال اسفندماه گذشته بود که قالیباف با عدم مشارکت اکثریت مردم تهران در انتخابات مجلس یازدهم راهی بهارستان شد و به جایگاه علی لاریجانی تکیه زد و محسن رضایی هم کماکان به دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام قناعت کرده است.

این در حالی است که به نظر می رسد با نزدیک شدن به انتخابات خرداد 1400 حضور دو نظامی دیگر به عنوان نامزد انتخابات دور از ذهن نباشد. حسین دهقان،  چهره ای نزدیک به هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا که مورد وثوق بسیاری از چهره های بانفوذ کشور است و سردار سعید محمد؛ فرمانده خاتم‌الانبیاء سپاه که به نظر می رسد این روزها نیم نگاهی هم پاستور و انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم دارد.

سعید محمد 52 سال دارد و از جمله فرماندهان جوان در سپاه به حساب می‌آید و برخلاف فرماندهان پیشین قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران از چهره‌های جوان و نسل دوم سپاه پاسداران است که در کوران دفاع مقدس در سپاه فعالیت زیادی نداشته‌اند. از طرف دیگر او برخلاف فرماندهان پیشین قرارگاه سازندگی سابقه نظامی‌گری ندارد و با وجود اینکه در سپاه پاسداران حضور داشته، او را با القاب نظامی نمی‌شناسند. رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران از عنوان دکتر برای معرفی او استفاده می‌کنند و او با لباس نظامی در محل کار خود حاضر نمی‌شود.  در حالی که فرماندهان پیشین قرارگاه خاتم عموما از نظامیان باسابقه و حرفه‌ای بودند، در رزومه‌ای که برای سعید محمد ذکر شده است هیچ ردی از فعالیت نظامی دیده نمی‌شود. پیش از سعید محمد، محمد وفایی، محمد باقر قالیباف، حسن دانایی‌فرد، عبدالرضا عابد، رستم قاسمی، ابوالقاسم مظفری، عبادالله عبداللهی که همگی از فرماندهان دفاع مقدس بودند، فرماندهی قرارگاه خاتم سازندگی را برعهده داشتند.
 
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، قرارگاهی از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، که در حال حاضر می‌توان گفت: بزرگ‌ترین پیمان‌کار پروژه‌های دولتی است. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پس از پایان جنگ ایران و عراق و به دستور مقام معظم رهبری و با حکم محسن رضایی تشکیل شد و هدف از تأسیس آن کمک به سازندگی کشور اعم از مشارکت در پروژه‌های «آب‌رسانی، نفت و گاز، سدسازی، انتقال آب و نیرو و راه‌سازی» بود. این قرارگاه تحت تحریم‌های شدید بین‌المللی قرار دارد.
 
سعید محمد کیست؟
 سعید محمد، متولد سال ۱۳۴۷ در تهران و دارای مدرک تحصیلی دکترای مهندسی عمران (گرایش راه و ترابری) از دانشگاه تربیت مدرس تهران در سال ۱۳۸۸ است. محمد از سال ۱۳۶۶ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و دارای سوابق مدیریتی و اجرایی متعددی در شرکت‌ها و مؤسسات اقماری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و بنیاد تعاون سپاه است؛ او از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ مدیرعامل گروه سپاسد ــ وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بود. سپاسد مهم‌ترین بازوی مهندسی سپاه پاسداران است که پروژه‌های عظیم سدسازی، تونل سازی، نیروگاه‌های برق، سازه‌های بتونی بلند و... را در کشور اجرا می‌کند. سد مخزنی کرخه و سد گوتوند از جمله پروژه‌هایی است که توسط سپاسد اجرا شده است. از دیگر سوابق سعید محمد مدیرعاملی گروه ایرانیان اطلس، سازنده و مالک چندین مرکز خرید در شهر‌های مختلف از جمله اطلس مال در تهران است. از سوابق علمی او می‌توان به عضویت در انجمن تونل ایران از سال ۱۳۸۸ تاکنون، عضویت در هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) از سال ۱۳۸۹ تاکنون و عضویت در نظام مهندسی استان تهران از سال ۱۳۷۵ تاکنون اشاره کرد.
 
فرمانده جدید قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب تندیس برنز جایزه بین‌المللی پروژه برتر در سطح مگاپروژه‌ها از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) شد. همچنین کسب تندیس بلورین جایزه ملی پروژه برتر در سطح مگاپروژه‌ها از انجمن ملی مدیریت پروژه ایران در سال ۱۳۹۲؛ کسب لوح تقدیر جایزه تعالی منابع انسانی از انجمن ملی منابع انسانی ایران در سال ۱۳۹۳؛ کسب رتبه دوم در جایزه ملی مدیریت دانش (MAKE) در سال ۱۳۹۳؛ کسب لوح تقدیر حامیان زمین از اجلاس جهانی حامیان زمین سال ۱۳۹۲؛ کسب لوح تقدیر از وزیر نیرو در جشن خودکفایی صنعت سدسازی در سال ۱۳۹۱؛ برگزیده در همایش برترین مدیران جهادی در عرصه سازندگی کشور در سال ۱۳۹۴ دیگر جوایز و افتخارات کسب‌شده توسط سعید محمد است.
 
از سوابق علمی و پژوهشی او می‌توان به تألیف کتاب‌های «تأثیر الیاف فولادی در کنترل ترک‌های کششی بتن»، «مدیریت طرح‌های عمرانی»، «طراحی و اجرای روسازی بلوکی بتنی»، «انتخاب، طراحی و اجرای خط با دال بتنی در خطوط قطار شهری» و «بهسازی خاک با نگرشی ویژه به سد‌های خاکی»؛ همچنین ترجمه دو کتاب «زمین‌شناسی مهندسی در کارست» و «کاربرد بتن غلطکی» اشاره کرد. در مراسم معارفه فرمانده جدید قرارگاه سازندگی، سعید محمد گفته بود: «با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه نظام و ملت ایران، مصمم به کمک دولت در تکمیل زیر ساخت‌ها و فعال‌سازی بخش خصوصی و نیز اشتغال‌زایی جوانان هستیم.»
 
محمد با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) امروز در حال شناسایی خلاء‌های موجود و تولید ثروت ملی در راستای ارتقای رفاه عمومی جامعه است، گفت: "با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های بسیار مطلوبی که به حمدالله در کشور از آن برخورداریم، درصدد رفع مشکلات هستیم و در این راستا دست یاری به سوی دولت دراز می‌کنیم. " رابطه قرارگاه سازندگی با دولت تا پیش از آمدن "محمد" به این قرارگاه همیشه یکی از چالش‌های مهم این نهاد قدرتمند بوده است که با تدابیر سردار جوان این مشکل با دولت حسن روحانی تا حد زیادی به تفاهم و مصالحه رسید.
 
به گوا برخی کاربران در شبکه های اجتماعی سردار سعید محمد از مدت ها قبل خودش و تیمش را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آماده کرده است. محمدباقر قالیباف هم هفته گذشته فعالیتش را با شعار «نظارت میدانی» به عنوان نماینده تهران در استان خوزستان آغاز کرد. حرف و حدیث ها درباره انتخاباتی بودن این سفر بسیار است اما برخی از نزدیکان او مانند فریدون عباسی می گویند قالیباف قصد دارد در مجلس بماند و به دولت انقلابی بعدی کمک کند. در این بین سردار سعید محمد هم فردا به اهواز می رود تا یکی از پروژه های مهم قرارگاه خاتم را افتتاح نماید. بر اساس شنیده ها او هم مانند سفر 11 شهریور قالیباف به استان خوزستان، تیم رسانه ای خودش را زودتر به این استان فرستاده است تا همه جوانب را در نظر داشته باشند.  با این حال به نظر می رسد خوزستان سهم مهمی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 داشته باشد. یکی از ثروتمندن ترین و در عین حال محرومترین استان های کشور که مردمش هر چند ساعت با یک بحران تازه مواجه می شوند.
برچسب ها: سردار سعید محمد

رصا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۱۶:۴۴
خخخخخخخخخ (369131)
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۱۸:۳۵
حوصله ای داریدا ! حالا رضا خان انقلابی بیاد یا نه چه فرقی میکنه ...
بلاخره یک اصلاح طلب رئیس جمهور میشه (369133)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۲۲:۰۵
باسلام ،کسی کاندیدای ریاست جمهوری شودکه ؛علاوه تعهداخلاقی وتخصص،سعه صدرعملامدیرومدبرباشدونظام اداری راازتنبلی وفسادنجات دهد،ازدروغ ووعده های غیرعملی بپرهیزد. (369143)
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۲۲:۴۰
خدایا شکرت که بعد ۴۰ سال به این نتیجه رسیدن که مملکت یه رضاخان میخواد (369144)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۰۸:۲۷
واقعأ اینو خوب اومدی (369208)
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۲۲:۴۱
از نگاه شما، الان هر مدیری بخواهد در کشور کاری برای مردم انجام دهد برچسب تبلیغ برای انتخابات می زنید در صورتی که وظیفه اش را انجام میدهد. (369145)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۰:۳۰
اجازه بدین کار کنن خدمت کنن به خدا قسم که اگر اتحاد باشه بین مردم و مسولین خالصانه خدمت کنن بیشتر مشکلات حل شدنی است (369211)
عسگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۲۲:۴۷
سردار محمد تمام‌ویژگیهایی که مقام معظم رهبری فرمودند دارند، جوان انقلابی عملگرا و.....ان شا الله تشریف بیارند و‌مردم هوشیرانه انتخاب کنند. (369146)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۲:۲۹
درسته از کجا به این نتیجه رسیدی گاگول (369215)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۲:۳۰
رای بی رای مطمعن باشین. (369216)
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ ۱۳:۰۶
زارت (369229)
موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۲۲:۴۷
این آقا وقتی اومد قرارگاه فک کرد لر ها و اطرافیان سردار عبداللهی فرمانده قبلی قرارگاه خاتم ص دزدن و همه رو قلع وقم کرد خودم هم یکیشون وای به روزی که امثال این دستشون به جاهای مثل ریاست جمهوری برسه (369147)
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۰۰:۰۵
فسسسس (369148)
صداقت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۰۱:۱۱
حتی اگر دیکتاتور انقلابی رئیس جمهور شود.ما عامه مردم راضی ورأی می دهیم به شرطی که برنامه هایش را اعلام کندوپای شعارش بماندوعمل کند‌چون این چهل سال دوجریان چب وراست ،هیچ کاری به نفع فقرا نکردند.فقط ثروتمندان راثروتمندترکردند.پس تنها دیکتاتور انقلابی می تواند در کشوری که از بخشدار دهات دورافتاده تا رئیس جمهور ایران دوقوه دیگرباجلب رضایت حتی اجباری هم شده ازرهبری هرکدام خود را منجی وتصمیم گیرمی دانند.وبه قانون ورهبری پاسخگونبستند.وعدم عملکرد خودرانتیجه چوب لای چرخ گروه مقابل به مردم گوشزد می کنند (369149)
صداقت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۰۱:۲۱
ادامه پس باید بالای سراین همه رئیس (که مثلا در بعضی ادارات باید زیر میزی به آبدارچی بدهد تا کارت که حقت است درست شود)یک رئیس دیکتاتور انقلابی فقط به داد ما می رسد.من خانمم جراحی لازم دارد.دکتر بیمارستان با مهر بیمارستان گواهی رادرمطب خود تایید می کند.اما برای عمل می گوید درمطب خودم یک میلیون بدیددستمزد خودم ،سیصدتومان هزینه داروتا عملش کنم .چرا دربیمارستان عمل را انجام نمی دهد پس باید با روش دیکتاتوری با اینا برخورد کرد.نه مثل ستادکرونا با خواهش.کار را پیش می برد (369150)
صداقت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۰۱:۳۰
ادامه فقط وفقط این مردم هنجارشکنی واین مسؤلان فاسد بودند چهل سال درجا تک محصولی کار کردیم
همه شعارها دروغ ازآب در آمد.اگر خواهان اصلاح و پیشرفت کشور به جلو هستید.به دیکتاتور انقلابی رای بدهید.اگر اونیاید مگر صاحب الزمان بیاید ایران اصلاح شود .مسؤلان آنقدر درحق مردم بی رحمی ودزدی کرده اند.که مردم هم به خوردن بیت المال روی آورده اند.خدایا برسان دیکتاتور انقلابی اسلامی ملی را شاید ملت و کشور رانجات دهد.شعار طبقه پایین همه آن بود (369151)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۲:۰۹
مردم، مردم ، مردم
زن بچه پیر گرسنه
بیکاری، بیماری ، خجالت
بفهمید (369214)
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۰۷:۲۵
چرا از سر گروهبان شمخانی ببخشید قایقدار شمخانی اسمی نبزدی (369156)
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۱۰:۳۶
برای کور شب و روز یکی هست. اکثریت مردم نه تنها علاقه ایی به شرکت در هر نوع انتخابات ندارند بلکه برایشان مسئولین و شحصیت های نظامی سیاسی نیز ارزشی دارند. (369162)
رشیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۱۱:۵۰
چرادرفضای مجازی این همه چرند نوسته میشود؟ (369164)
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۱۲:۱۸
میخواد بیاد چکار کنه . بزارید جوانها هم بیایند گند بزنن . همش شده سلیقه حساب کتاب که نداره هرکس هر جوری میخواد کار میکنه نظارتها که نیست قانون هم کشکه .مال بدبخت بیچاره است . واقعا ...... (369165)
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۱۷:۱۴
سلام
کار به انتخابات آینده نمی رسد که شما یا هر کس دیگر کاندیدای ریاست جمهوری معرفی کند
ما در آستانه ظهور قرار داریم
اما ماموریت و هدف اصلاح طلبا تقیر ساختار درونی نظام،با حذف کردن قانون ولایت فقیه و برداشتن رهبری است و اگر این دوره ریاست جمهوری اصلاح طلبا تمام شود و اصلاح طلبا به نتیجه فوق دست نیابند تفکر حذف قانون ولایت فقیه و حذف رهبری در هیچ زمانی ممکن نیست
این از بیزاری مردم از این طیف از جامعه معلوم است که هم دشمن جهانی ما می داند و هم نفوذیهای داخلی ما
پس در باقی مانده حکومت حسن فریدون (369171)
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۱۷:۱۷
ودر نهایت اقدام حسن فریدون باعث می شود که یمانی در ایران قیام کند و سپس حکومت ایران و جهان به دست صاحبش خواهد افتاد (369172)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۰۰:۵۴
نظرى ندارم (369199)
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۲۱:۰۰
اینکه هر نظانی را رضا قلدر بدانیم کمی سفاهت است
و البته اینکه نجات در این است که یک نظامی حزب اللهی بیاید و نیز تحلیلی که ارائه شد نه تنها کارشناسانه و درست نیست بلکه سطحی و مشحون از خزعبلاتی بی سر و ته است و تنها هدف نگارنده آن بر خلاف آنچه به نظر می آید انتخاباتی و هدف قرار دادن افراد متعهد و انقلابی و ولایی است و اصولا هر کسی که احتمال شرکت و کسب رای را دارد و غیر از جبهه اصلاحات و لیبرال است - قالی باف و دهقان واحمدی نژاد و سعید محمد و ... همه لولو خور خوره های هستند که باید آنها را زد (369187)
حسین موفق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۲۱:۳۳
مردم فهیم و انقلابی ایران سلام و درود بر شما به پا خیزید و این عناصر پست و پلید اصولگراها و اصلاح طلبان که ما هر چه کشیدیم و هر بلایی سرمان آمد از این دو گروه پست و دزد ورذل است که این مملکت به این گلی با مردمانش در فلاکت و بدبختی زندگی میکنند که این حق ما نیست و نبود و هر کسی که بهش اطمینان کردیم و مملکت. را دو دستی تقدیمش کردیم ما را به این روز نشاند بیرون بریزید و یک صدا بگین فقط احمدی نژاد مردم عزیز فقط و فقط این مرد است که با درایت و تجربه اش میتواند مردم و مملکت را از این گرفتاری خلاص میکن (369190)
mohsen
Ukraine
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۲۲:۰۶
کشور ضمن رعایت منویات رهبری که از جوان ها باید استفاده شود به افراد خدا ترس مانند سردار سلیمانی نیاز دارد . اینکه بعد از انقلاب همه شدن دکتر و یا مهندس در ادارات دولتی با هزینه دولت و وقت دولت ....ما به افرادی نیاز داریم که در عمل مشخص کردن میتوانند رئیس دولت شوند نه با پست و مقام هایی که کسب کردن . مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید. (369191)
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۲۲:۳۶
تازمانیکه باجامعه جهانی تعامل مناسب نداشته باشیم اگرقلدرترازرضاخان هم پیداشودکاری ازپیش نخواهدبرد. (369193)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۲۳:۰۵
خواهش می کنم از الان ذهن ها را خراب نکنید اگاهانه تصمیم گرفته می شود و این بار فرق خواهد کرد چون هیچکدام را نمی شناسیم و با توکل به خدا به هدف والا که جز خدمت به خلق همانند آقایان بهشتی رجایی و احمدی نژاد پیدا شود و پیرو حق و خدا پرست باشد و دروغ تحت هیچ شرایط نباشد آنگاه می شود آسوده بود (369194)
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ۲۳:۵۳
از نظر عملیاتی خوب است اما دیگر مزایایش را نمیدانم
امیدوارم با شایعات در فضای مجازی تخریبش نکنند
چرا که هر کس از طیف حاکمان چهل ساله نباشد محکوم به تخریب شدن است
۴۰ سال است عده ای سوارند و پیاده نمی شوند (369196)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۰۳:۰۱
فقط هر کس میخواد بیاد بیاد به فکرمردم باشید ازدروغ حرف نزنید توامام حسین هرکس میخواد رای بیاره هنوز انتخاب نشده خوب قول میده همین قدر رای میاره روی صندلی تکیه میده ازمردم فراموش میکنه تا۴سال دیگه (369202)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۰۹:۱۰
یا احمدی نژاد یا هیچکس. (369210)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۲:۰۶
مردم را دریابید
بخدا مردی را دیدم که از فقر و خجالت نمیتوانست خانه اش برود، و هزاران مورد دیگر
مردم را فدای مصلحت اندیشی نکنید (369213)
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۲۰:۴۳
دیکتاتوری در هر شکلی با هر پیشوند یا پسوندی مردود و محکوم به شکست است. بصیرت بیشتر داسته باشیم در دام این مغلطه ها نیفتیم.مملکت نظام حزبی پاسخگو افراد مجرب پاسخگو پس از انتخاب، شفافیت، قانونمداری، فردیت شعار محور و.... ابن مملکت را به این روز انداخت.
التماس تفکر و تعقل (369224)
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۲۳:۵۴
موافقیم (369225)