به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۰:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : ۲۴۷۴۲۰

بدترین کریسمس اروپا بعد از جنگ دوم جهانی

بدترین کریسمس اروپا بعد از جنگ دوم جهانی
گروه بین الملل: جهش بی‌سابقه کرونا در بریتانیا موجب هرج و مرج شده است. صدها کامیون در مرز اتحادیه اروپا و بریتانیا متوقف ماندند. مقامات بریتانیایی از "بدترین و غم‌انگیزترین کریسمس" صحبت می‌کنند.
کامیون‌ها دربندرگاه دوور متوقف ماندند و تونل کانال مانش از عصر یکشنبه  مسدود شده است. این سناریو را کسی پیش از ۳۱ دسامبر یعنی پایان مهلت توافقنامه برگزیت انتظار نداشت.کشورهای اروپایی یکی پس از دیگری مرزهای خود با بریتانیا را به دلیل گسترش گونه جدیدی از ویروس که مسری و خطرناک تشخیص داده شده می‌بندند.صادق خان، شهردار لندن در مصاحبه با شبکه "اسکای نیوز" از "بدترین کریسمس بعد از زمان پایان جنگ جهانی دوم" صحبت کرده است.حال خانواده‌های بریتانیایی انتظار کریسمسی غم‌انگیز بدون جشن‌های خانوادگی را دارند.
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا ضمن مخالفت با اعمال محدودیت‌های قبل از کریسمس رهبر حزب اپوزیسیون در پارلمان را متهم به "لغو کریسمس" کرده و گفته بود که "ممنوعیت دید و بازدیدهای مردم در این روزها" غیرانسانی است.
حالا او تصمیم دیگری گرفته و بدین گونه برنامه ۱۸ میلیون بریتانیایی را به هم ریخته است. او گفت: «حالا که ویروس روش‌های حمله‌اش را تغییر داده ما هم باید شیوه‌های دفاعی خود را تغییر دهیم.»
دولت بریتانیا سطح هشدار را در برخی مناطق از سه به چهار که بالاترین سطح از محدودیت‌ها در برابر کروناست تغییر داد. مقامات به منظور مهار ویروس کرونا مقررات منع رفت و آمد در لندن، پایتخت این کشور و مناطق وسیعی از جنوب شرقی بریتانیا را در ایام کریسمس اعلام کردند. ساکنان این مناطق مجبورند در خانه بمانند. آنها اجازه مسافرت یا برگزاری جشن کریسمس را با خانواده‌ها، اقوام و دوستان ندارند.
 محدودیت‌ها در بریتانیا دیر اعلام شده زیرا دولت از جهش جدید کرونا از ماه اکتبر آگاه بوده است. اقدام دیرهنگام جانسون بحران اقتصادی را هم تشدید کرد. رکود اقتصادی بریتانیا در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱ درصد اعلام شده و چنین رکودی در ۳۰۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.با جهش کرونا و هرج و مرج کنونی توافقنامه برگزیت که مذاکراتش بدون نتیجه به پایان رسیده بود نیز سرنوشت روشنی ندارد. پارلمان اروپا پیش از این هشدار داده بود که لندن و بروکسل فقط تا یکشنبه مهلت دارند توافق کنند تا پیش از پایان سال این توافقنامه به تصویب برسد.


 
برچسب ها: کرونا
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها