به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب : ۲۹۱۸۳۷

چین هلی کوپتر مریخی ساخت

چین هلی کوپتر مریخی ساخت
گروه علمی:طبق عکسی که تازه منتشر شده، چین نمونه اولیه یک هلی کوپتر مریخی را توسعه داده است.طبق ادعای سازمان علوم فضایی چین، این کشور نمونه اولیه یک بالگرد مینیاتوری برای فعالیت‌های نظارتی در مأموریت‌های آینده مریخ توسعه داده است.این درحالی است که چند ماه قبل یک کاوشگر رباتیک چینی روی مریخ فرود آمده است.
 
طبق عکسی که در وب سایت مرکز ملی علوم فضای چین منتشر شده، ظاهر نمونه اولیه هلی کوپتر مریخی این کشور شباهت زیادی به «نبوغ» (هلی کوپتر ناسا) دارد که هم اکنون در مریخ مشغول فعالیت است.طبق اطلاعات سازمان مذکور هلی کوپتر چینی ابزاری برای فعالیت‌های اکتشافی بعد در مریخ است اما جزئیاتی در این باره ارائه نشده است.

هلی کوپتر مریخی چینی نیز مانند «نبوغ» دارای ۲ پروانه با دو تیغه، یک حسگر و پایه دوربین و ۴ پایه ظریف است. اما پنل‌های خورشیدی در آن دیده نمی‌شود.چین تصمیم دارد نخستین مأموریت سرنشین دار به مریخ را در ۲۰۳۳ میلادی انجام دهد.
برچسب ها: مریخ بالگرد
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *