به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۹:۲۷
 
۶
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب : ۳۶۶۳۸۹
جزییات بازداشت توماج صالحی در چهار محال‌ و بختیاری

توماج صالحی خواننده رپ اعتراضی، بازداشت شد

توماج صالحی خواننده رپ اعتراضی، بازداشت شد
گروه فرهنگی: خبرگزاری دانشجو وابسته به بسیج دانشجویی خبر از بازداشت توماج صالحی، خواننده رپ داده و ادعا کرده که صالحی «حین خروج غیرقانونی از مرزهای غرب کشور» دستگیر شده است. اما برخی منابع گفته‌اند، توماج به هیچ وجه قصد خروج از کشور رو نداشته و در چهارمحال و بختیاری (جایی که اصالتاً به اونجا تعلق داره) دستگیر شده است. عکسی  هم که از این خواننده رپ منتشر شده که در خودرو، چشم‌های او را بسته‌اند، مربوط به یکی از کلیپ‌های سال گذشته اوست.

تکمیلی
جزییات بازداشت توماج صالحی در استان چهار محال‌ و بختیاری
 پس از آن‌که برخی خبرگزاری‌های داخلی از بازداشت توماج صالحی، خواننده معترض، خبر دادند و ادعا کردند او هنگام «خروج غیرقانونی از مرزهای غرب کشور دستگیر شد»، حساب کاربری او در توئیتر و دایی او اعلام کردند او را در استان چهارمحال و بختیاری دستگیر کرده‌اند.
جزییات بازداشت توماج صالحی در استان چهار محال‌ و بختیاری
صبح امروز خبرگزاری «دانشجو»، (خبرگزاری‌ بسیج دانشجویی)، ضمن اعلام این خبر، عکسی را هم از این خواننده معترض منتشر کرد که با یک چشم‌بند داخل یک ماشین دیده می‌شود.  ساعتی بعد حساب توماج صالحی در توئیتر ضمن رد ادعای بازداشت او «هنگام خروج از مرز»، تصویری از پیام قبلی صالحی به گرداننده حسابش را هم منتشر کرد که در آن توصیه‌های او برای بعد از بازداشت دیده می‌شود. این حساب کاربری دقایقی پس از انتشار این دو پیام از دسترس خارج شد.
هم‌زمان، اقبال اقبالی، دایی توماج صالحی، نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد توماج «در گِردبیشه بختیاری بود که از ساعت چهار و نیم بامداد از مشاهده موارد مشکوک در اقامتگاه مخفی خود خبر داد و پس از آن ارتباط قطع شد و همسایه‌ها از دستگیرشدن او تعدادی از دوستانش خبر دادند». گِردبیشه روستایی از توابع بخش گندمان شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری ایران است.
برخی کاربران توئیتر  نوشته‌اند که علی‌رغم زمان بازداشت در تاریکی و ساعت انتشار خبر در بامداد امروز، عکس منتشرشده هنگام روز را نشان می‌دهد. برخی کاربران نیز نشانه‌های دیگری را در مورد ساختگی بودن این عکس مطرح کرده‌اند. همچنین گفته می‌شود عکس منتشرشده از بازداشت توماج نیز مربوط به یکی از کلیپ‌های سروده‌های سال گذشته او می‌باشد. بعدازظهر امروز یکشنبه خبرگزاری میزان، وابسته قوه قضاییه، به‌نقل از سید محمد موسویان، دادستان اصفهان، خبر بازداشت توماج صالحی را تأیید کرد و عنوان کرد او «در ایجاد اغتشاشات و دعوت و تشویق به اغتشاش و آشوب‌های اخیر در استان اصفهان و در شهرستان شاهین‌شهر نقش کلیدی داشته است». 
به‌گفته این مقام قضایی، توماج صالحی «با نیابت قضایی در یکی از استان‌های کشور دستگیر شد و در حال حاضر با صدور قرار تحت نظر شعبه بازپرسی قرار دارد و پس از بررسی کامل پرونده برای محاکمه به دادگاه ارجاع خواهد شد». توماج صالحی، خواننده رپ اهل شاهین‌شهر اصفهان که محل زندگی‌اش مخفی بوده و در جریان اعتراضات سراسری پیام‌های بسیاری را در حمایت از مردم منتشر کرده است، دو روز پیش خطاب به مقامات امنیتی شاهین‌شهر نوشته بود اگر تا نیمه‌شب معترضان بازداشتی این شهر را آزاد کنند، روز بعد خود را تحویل نیروهای امنیتی خواهد داد. صالحی ۲۱ شهریور پارسال و در پی انتشار چند ترانه اعتراضی در خانه‌اش بازداشت و چند روز بعد با قرار کفالت آزاد شده بود. خود او در بهمن‌ پارسال خبر داده بود که دادگاه درباره «اتهامات توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» رأی به جریمه نقدی و شش ماه حبس تعلیقی داده است.

توماج صالحی کیست؟
توماج صالحی خواننده رپ اهل اصفهان است. آهنگ های او عمدتا اعتراضی و درباره جامعه ایران است؛ از جمله آهنگ‌های «ترکمنچای» و«سوراخ موش» و« نرمال» که نام او با آن‌ها شنیده شد. توماج صالحی یک بار دیگر هم در تاریخ یک شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ در اصفهان به اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بود.
برچسب ها: توماج صالحی

۱۴۰۱/۰۸/۰۸ ۱۲:۴۸
درود بر توماج عزیز (402708)
۱۴۰۱/۰۸/۰۸ ۱۲:۴۸
توماج صالحی عزیز (402709)
۱۴۰۱/۰۸/۰۹ ۰۰:۴۲
دروید توماج (402795)
۱۴۰۱/۰۸/۰۹ ۰۹:۲۷
ماکه خیلی دوستش داریم وامیدوارم هرجاکه هست سالم وسلامت باشه موفق وسربلندی برای جوانان کشورم (402808)
مونا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۸/۱۲ ۰۵:۲۳
انشاالله هر جا هست خدا پشت‌ و پناهش باشه جوان خوبیه و در ضمن از کی تا حالا هر کس اعتراض داشت اغتشاشگر نام میگیره ؟جوابشو میدونم چون خط فکریش با شما فرق‌ داره و امثال شما انتظار دارید همه مثل خودتون فکر کنن (403130)
ناشناس
United States
۱۴۰۱/۰۹/۰۵ ۱۳:۲۴
اگه توماج فساد فی الارض کرده شما چی کار کردید پس دزدی و اختلاس فساد نبود ؟؟!!!
توماج صالحی رو ازاد کنید (406895)
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها