به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۰:۳۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب : ۳۹۲۵۲۱

 روسیه زنان زندانی را به اوکراین فرستاد

 روسیه زنان زندانی را به اوکراین فرستاد
گروه بین الملل: گمان می‌رود روسیه برای اولین بار زنان زندانی را به خط مقدم در اوکراین می‌فرستد.
به گزارش فرارو به نقل از دیلی میل، ارتش اوکراین اعلام كرد که به دلیل تلفات سنگین در جنگ، ولادیمیر پوتین به دنبال منابع جایگزین برای تکمیل نیروی انسانی بوده است.
اوکراین اعلام کرده که هفته گذشته یک قطار با صندلی‌های رزرو شده برای انتقال زندانیان به سمت منطقه دونتسک حرکت کرد. یکی از واگن‌ها برای زنان زندانی بود؛ و اوایل این هفته، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه روسیه زنان محکوم را به کوشفکا در منطقه کراسنودار، نزدیک به منطقه جنگی منتقل کرده است.در اینجا برخی از زندانیان زن - که بر اساس طرحی مرتبط با تلاش‌های جنگی آزاد شدند - به عنوان کارگر در مزرعه و همچنین گلخانه‌ها و گاوداری‌ها مستقر شدند.اولگا رومانوا، رئیس سازمان "روسیه پشت میله‌های زندان"، معتقد است که حدود ۱۰۰ زن به اوکراین فرستاده شده‌اند.
ده‌ها هزار زندانی مرد برای جنگ به اوکراین اعزام شده‌اند و طی قراردادی پیشنهاد شده است که در صورت زنده ماندن به مدت شش ماه در خط مقدم، مجازات آن‌ها لغو می‌شود.
این امر باعث شده است که قاتلان، متجاوزان و سایر جنایتکاران خشن آزاد شده و اکثر محکومان در ارتش واگنر خدمت می‌کنند.
اما یوگنی پریگوژین، رئیس واگنر، ماه گذشته ادعا کرد که گروه او دیگر هیچ محکوم زندانی را برای جنگ در اوکراین استخدام نخواهد کرد، بدون اینکه توضیحی در مورد علت آن ارائه دهد.
با این حال، اکنون شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد وزارت دفاع روسیه مستقیماً محکومان را ثبت نام می‌کند.
گزارش شده است که چند صد زن در زندان‌های منطقه سوردلوفسک - در ناحیه اورال - درخواست کردند که آن‌ها را به اوکراین بفرستد.
برچسب ها: روسیه
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها