به روز شده در ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۹:۳۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۴۰۵۰۹۰

کاهش‌خطر حمله‌قلبی و سکته با‌این نوشیدنی سبز

کاهش‌خطر حمله‌قلبی و سکته با‌این نوشیدنی سبز
گروه علمی:  یک نوشیدنی می‌تواند خطر این قاتل خاموش را تا ۵۰ درصد کاهش دهد، حتی اگر در مقادیر کم مصرف شود.به گزارش انتخاب، فشار خون بالا یک‌چهارم جمعیت را در سراسر جهان مبتلا می‌کند، با این حال اکثر مردم از این مشکل سلامتی غافل هستند، زیرا این بیماری فاقد علائم مشخص است. فشار خون قابل کنترل و مدیریت است، اما می‌توان عوارض آن را کاهش داد. خوشبختانه، یک نوشیدنی می‌تواند خطر این قاتل خاموش را تا ۵۰ درصد کاهش دهد، حتی اگر در مقادیر کم مصرف شود.
 
فشار خون بالا پیش‌زمینه‌ای برای ایجاد مشکل است و به طور قابل توجهی خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می‌دهد. عوارض تهدیدکننده زندگی زمانی رخ می‌دهد که فشار داخل وریدها از حد معینی فراتر می‌رود و باعث لخته شدن خون، پارگی و نشت رگ‌ها می‌شود.

خوشبختانه، برخی از نوشیدنی‌ها می‌توانند رگ‌ها را شل کرده و جریان خون بیشتری ایجاد کنند، با انجام این کار، آن‌ها می‌توانند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به فشار خون بالا را در درازمدت کاهش دهند.در واقع، این مطالعه نشان داد که مصرف کمتر از نصف فنجان چای سبز یا اولانگ می‌تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا را تا حدود ۵۰ درصد کاهش دهد، علاوه بر این، افرادی که بیش از دو فنجان چای در روز می‌نوشیدند، خطر ابتلا به این بیماری را تا ۶۵ درصد کاهش می‌دادند.

دکتر یی چینگ، از کالج پزشکی دانشگاه ملی چنگ کونگ در تایوان در این خصوص می‌گوید: ارتباط بین نوشیدن چای و کاهش فشار خون برای دهه‌ها در مراقبت‌های بهداشتی عمومی در جمعیت چین مهم فرض شده است.
فواید چای سبز به طور کلی به خوبی ثابت شده است، اما اثرات طولانی مدت آن بر سلامتی تا حدودی یک راز باقی مانده است.
برچسب ها: چای سبز
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها