به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۸:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب : ۴۰۶۰۱۷

۹ باری که سلبریتی‌ها جان دیگران را نجات دادند

۹ باری که سلبریتی‌ها جان دیگران را نجات دادند
گروه فرهنگی: ستاره های هالیوود بارها در فیلم ها در نقش قهرمان تماشاگران را به وجد آورده اند. اما بعضی از آن ها ثابت کرده اند که در زندگی واقعی هم می توانند قهرمان باشند و برای نجات دیگران دست به کار شوند.
 
لئوناردو دیکاپریو
اینطور که گفته می شود لئوناردو دیکاپریو به نجات یک مرد پس از ۱۱ ساعت سرگردانی در دریا کمک کرد.
دیکاپریو در سال ۲۰۱۹ به همراه شریک زندگی آن زمانش، کامیلا مورون و گروهی از دوستانش در نزدیکی یکی از جزایر فرانسه در حال تفریح بود که کاپیتان قایق حامل آن ها پیامی درباره ی سقوط یک مرد به درون دریا در حوالی آن ها دریافت کرد.منبعی در سال ۲۰۲۰ به نشریه پیپل گفت: «لئو و دوستانش و کاپیتان قایق شان تصمیم گرفتند به تیم جستجو بپیوندند و تلاش هایشان نتیجه داد و توانستند به نجات آن مرد کمک کنند.»خدمه ی قایق دیکاپریو آن مرد را در نزدیکی یک جزیره پیدا و او را سوار قایق خود کردند و به خشکی رساندند.

شان پن
شان پن در زمان وقوع توفان کاترینای آمریکا و زلزله ی هائیتی به تیم های تجات پیوست.پن سابقه ی حضور فعال در بحران های متعددی را داشته است. او در سال ۲۰۰۵ بعد از توفان کاترینا تعدادی از اهالی شهر نیواورلئانز را نجات داد. و حتی وقتی موتور قایقش از کار افتاد برای پارو زدن دست به کار شد. او بعد از زلزله ی ۲۰۱۰ هائیتی هم برای شرکت در کمک های بشردوستانه به این کشور سفر کرد. او به تازگی هم سفرهایی به کشور درگیر جنگ اوکراین داشته و برای جلب توجه جهانی به این کشور تلاش کرده است.

تام کروز
تام کروز در سال به نجات جان زنی که یک خودرو به او زده و گریخته بود کمک کرد.در سال ۱۹۹۶ وقتی خودرویی در کالیفرنیا بعد از تصادف با بازیگری برزیلی به نام  هلوئیزیا وینیاس از متواری شد، تام کروز که بر حسب اتفاق در حال عبور از آنجا بود، به کمک وینیاس شتافت. او با اورژانس تماس گرفت و تا زمان رسیدن آمبولانس آنجام منتظر ماند و وقتی فهمید وینیاس بیمه نیست، تمام ۷ هزار دلار هزینه ی درمان او را پرداخت کرد.کروز حتی بعد از مرخص شدن وینیاس از بیمارستان هم پیگیر حال او بود تا از خوب بودن حال او مطمئن شود.

تام هالند
به گفته ی یکی از طرفداران تام هالند، این بازیگر او را از له شدن در میان جمعیتی که امضای هالند را می خواستند نجات دادیکی از کاربران توئیتر در سال ۲۰۱۹ گفت چیزی نمانده بود لای جمعیتی که در نیویورک برای امضا گرفتن از هالند آمده بودند، له شود. به گفته ی این زن، وقتی هالند وارد شد، گردن او از فشار جمعیت به یک میله ی فلزی فشرده شد.هالند پس از دیدن وضعیت این زن، آن جمعیت را تهدید کرده بود که اگر به فشار دادن او ادامه دهند به حساب شان خواهد رسید.

بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ یک پیک موتوری دلیوری را از دست ۴ زورگیرنجات داد.کامبربچ در سال ۲۰۱۸ در لندن از تاکسی اینترنتی ای که سوار آن بود برای کمک به یک پیک موتوری دلیوری که گیر ۴ مرد زورگیر افتاده بود، بیرون پرید.
زورگیرها پیک موتوری را با مشت زده و با یک بطری به سرش کوبیده بودند. کامبربچ بی درنگ به کمک مرد موتوری شتافته بود و مشت زنان فریاد کشیده بود: «ولش کنید!» راننده ی تاکسی اینترنتی هم به جدا کردن زورگیرها از مرد موتوری کمک کرده بود و آن ها در نهایت از آنجا فرار کرده بودند.شرکتی که پیک موتوری برای آن ها کار می کرد بعداً در بیانیه ای از اقدام «قهرمانانه» ی کامبربچ تشکر کرد.کامبرچ اما در پاسخ گفت که یک قهرمان نیست و این کاری بود که باید انجامش می داد.

تام هاردی
تام هاردی یک سارق فراری را گیر انداخت.هاردی در سال ۲۰۱۷ دو سارق که یک موتور را دزدیده و آن را به یک خودرو کوبانده بودند، تعقیب کرد. یکی از دزدها همانجا مانده و اما دیگری پا به فرار گذاشته بود. هاردی به دنبال او رفت و در یک ایستگاه اتوبوس گیرش انداخت و لباس هایش را گشت تا مطمئن شود اسلحه به همراه ندارد. و در نهایت او را تحویل پلیس داد.یک شاهد درباره ی این اتفاق به روزنامه ی سان گفته بود: «باورنکردنی بود. انگار وارد حالت ابرقهرمانی در یک فیلم اکشن شده بود.»

کیت وینسلت
کیت وینسلت به نجات مادر ریچارد برانسون، مؤسس شرکت فضایی ویرجین از آتش کمک کرد.وقتی در سال ۲۰۱۱ خانه ی ۷۰ میلیون دلاری برانسون پس از برخورد صاعقه دچار آتش سوزی شد، وینسلت و خانواده اش به همراه برانسون و خانواده ی او در آنجا حضور داشتند. همگی توانستند بی هیچ آسیبی از آتش سوزی بگریزند، از جمله مادر برانسون که به کمک وینسلت نجات یافت.برانسون بعداً در بیانیه ای از وینسلت به خاطر کمک هایش برای خارج کردن مادر ۹۰ ساله ی او از خانه شان تشکر کرد.

رایان گاسلینگ
رایان گاسلینگ جلوی تصادف یک زن را گرفته بود.در سال ۲۰۱۲ خبرنگار و نویسنده ای به نام لوری پنی در توییتر خود نوشته که به لطف رایان گاسلینگ از تصادف با یک خودرو نجات یافته بود. پنی به عنوان یک انگلیسی در آمریکا فراموش کرده بود به جهت صحیح رفت و آمد خودروها نگاه کند و گاسلینگ جلوی زیر گرفته شده او را گرفته بود.

جنیفر لارنس
جنیفر لارنس به زنی که جلوی خانه اش از هوش رفته بود کمک کرد.در سال ۲۰۱۲ وقتی زن جوانی روی چمن های بیرون آپارتمان لارنس از هوش رفت، خانم بازیگر تا رسیدن آمبورلانس پیش او ماند.به گفته ی یکی از شاهدین ماجرا، لارنس بسیار نگران آن زن بود و وقتی آمبولانس رسید همانجا ماند از خوب بودن حال او مطمئن شود.
مرجع : روزیاتو
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها