به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۹:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ ساعت ۱۹:۵۶
کد مطلب : ۴۳۹۶۹۵

حمله شدیداللحن بایدن به ترامپ

حمله شدیداللحن بایدن به ترامپ
گروه بین الملل:  رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ را به استفاده از ادبیاتی مشابه با ادبیات نازی‌ها و سو استفاده از ریاست جمهوری برای «انتقام و مجازات» در صورت رسیدن به دور دوم ریاست جمهوری متهم کرد.
به گزارش ایسنا، جو بایدن، در سخنرانی به گروهی از حامیان مالی در شهر سان‌فرانسیسکو گفت: «برای مخالفت با دونالد ترامپ، دلایل فراوانی هست. اما لعنت بهش. او نباید رئیس جمهور باشد!»
او در ادامه سخنرانی خود به ادبیات اخیر ترامپ که از لفظ «جانور موذی» برای توصیف رقیبان سیاسی خود استفاده کرد اشاره داشته و این ادبیات را با فرهنگ واژگان آلمان نازی مقایسه کرد. بایدن خطاب به جمع حامیان مالی بیان داشت: «این یک عبارت خاص با معنایی خاص است. این همانا ادبیاتی است که شما در دهه ۱۹۳۰ در آلمان نازی شنیدید.»
دونالد ترامپ که هم اکنون نامزد ریاست جمهوری پیشتاز رقابت مقدماتی جمهوریخواهان است، در سخنرانی چند روز پیش در نیوهمپشایر خطاب به مستمعین گفت: «ما کمونیست‌ها، مارکسیست‌ها، فاشیست‌ها و اوباش چپ افراطی را که همچون جانور موذی در داخل مرز‌های کشور ما زندگی می‌کنند ریشه کن خواهیم کرد.»
ترامپ هشدار داد: «تهدید واقعی از جانب راست افراطی نیست. تهدید واقعی از سمت چپ افراطی است و هر روز افزایش می‌یابد.»
بایدن به یک سری صحبت‌های دیگر ترامپ با این موضوع که مهاجران غیرقانونی «دارند خون کشور ما را مسموم می‌کنند» اشاره کرده و ادامه داد: «ترامپ اخیرا درباره مسموم شدن خون آمریکا صحبت کرد. این که خون آمریکا مسموم شده است. بار دیگر از همان دست عباراتی که در آلمان نازی مورد استفاده بود.»
بایدن در ادامه انتقادهایش از ترامپ به حملات شفاهی او به پل پلوسی، شوهر نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا اشاره کرد. شوهر نانسی پلوسی اخیرا برای نخستین بار به دادگاه فدرال رفته و درباره حمله خشونت آمیز سال گذشته میلادی به او در خانه‌اش در سان‌فرانسیسکو اشاره کرد.
بایدن گفت: «او در هفته‌های اخیر در بیش از یک موقعیت حمله به شوهر نانسی پلوسی را به استهزا گرفت. در آمریکا خشونت سیاسی جایی ندارد.»
او در ادامه به آمار اشتغالزایی دولت ترامپ اشاره کرده و آن را در حد آمار اشتغالزایی هربرت هوور، سی و یکمین رئیس جمهور آمریکا در دهه ۱۹۳۰ قابل مقایسه دانست و گفت: «به همین دلیل ما گا‌ها از او با نام دونالد هوور ترامپ یاد می‌کنیم.»
برچسب ها: جو بایدن
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها