به روز شده در ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۱۰:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۴۴۰۴۵۲

حمایت چین از راه‌حل دو دولتی در اسرائیل

حمایت چین از راه‌حل دو دولتی در اسرائیل
گروه بین الملل: وانگ یی، وزیر خارجه چین با حمایت از درخواست اخیر کشورهای اسلامی در نشست ریاض، گفت که چین از راه حل دو کشوری در اسرائیل «به طور کامل حمایت می کند».
وی همچنین گفت که جامعه جهانی «باید هم اکنون وارد عمل شود و اقدامات موثری برای پایان دادن به فاجعه انسانی در نوار غزه انجام دهد.»پیش از این، وزیر خارجه عربستان سعودی به او گفته بود که جامعه جهانی باید مسئولیت توقف اسرائیل را بر عهده بگیرد.وانگ یی گفت: «بیایید با هم همکاری کنیم تا به آرامش را به غزه برگردانیم و هر چه زودتر شاهد صلح را در خاورمیانه باشیم.»هیأتی از وزرای خارجه کشورهای عربی و اسلامی در یک سفر رسمی به امید یافتن راه‌حلی برای بحران انسانی در غزه به چین سفر کرده‌اند.
این هیئت شامل وزرای خارجه عربستان سعودی، اردن، مصر، اندونزی و تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین رئیس سازمان همکاری اسلامی است.
نماینده وزارت خارجه چین  گفت: «در این سفرمذاکرات عمیقی در مورد راه‌های کاهش تنش در غزه، حفاظت از غیرنظامیان و "حل و فصل عادلانه مسئله فلسطین" خواهد داشت.»
چین از جمله کشورهایی است که خواهان آتش‌بس است و قبلا گفته بود که حاضر است «هر کاری که مساعد است» برای پیشبرد گفتگو و بازگرداندن صلح انجام دهد.
از سوی دیگر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با انتشار ویدئوی گفت که «از حوادث فاجعه‌بار ۴۸ ساعت گذشته در غزه وحشت زده شده است».
فولکر تورک که به نظر می‌رسد در خصوص حمله  به اردوگاه آوارگان جبالیا سخن می‌گوید که طی آن یک مدرسه سازمان ملل متحد هدف حملات  قرار گفت.
 ترک در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «قتل تعداد زیادی در مدرسه‌ای که تبدیل به پناهگاه شده، در بحبوحه فرار صدها نفر از بیمارستان شفا و آوارگی مداوم در جنوب غزه، کاملا با قوانین بین‌المللی حفاظت از غیرنظامیان مغایرت دارد.»او در ادامه پیام ویدیویی‌اش می‌گوید: «چقدر خشونت، خونریزی و بدبختی باید ادامه یابد تا مردم به خود بیایند؟»
وی ادامه داد که «چند غیرنظامی دیگر کشته خواهند شد؟ این باید متوقف شود. بشریت باید در اولویت باشد. همین امروز آتش بس به دلایل بشردوستانه و حقوق بشر به شدت مورد نیاز است.»

 
برچسب ها: اسرائیل
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها