به روز شده در ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۰:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب : ۴۶۲۸۴۸

اذعان بایدن به رنج شهروندان عرب-آمریکایی 

اذعان بایدن به رنج شهروندان عرب-آمریکایی 
گروه بین الملل: جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، به «رنجی» که بسیاری از شهروندان عرب-آمریکایی به خاطر جنگ غزه و حمایت واشینگتن از اسرائیل «احساس می‌کنند» و اعراب، مسلمانان و فعالان ضدجنگ را خشمگین ساخته است، اذعان کرد.
بسیاری از مسلمانان و اعراب در ایالات متحده از رئیس جمهور دموکرات آمریکا خواسته‌اند که به اسرائیل برای آتش‌بس دائم فشار بیاورد، فروش سلاح به اسرائیل را متوقف کند و از اهرم‌های بیشتری برای حفاظت از غیرنظامیان در غزه استفاده کند.
 بایدن در بیانیه‌ای به مناسبت «ماه میراث اعراب آمریکا» که کاخ سفید آن را منتشر کرده است، گفت: «ما باید درباره درد و رنجی که بسیاری از افراد جامعه اعراب آمریکا به خاطر جنگ در غزه متحمل می‌شوند، تامل کنیم.»
رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین تاکید کرد که خود او به خاطر درد و رنجی که مردم متحمل می‌شوند، «خرد شده است».
با این حال ساعاتی پس از بیانیه بایدن، روزنامه واشینگتن‌پست گزارش داد که واشینگتن طی روزهای اخیر با فروش تسلیحات نظامی به اسرائیل، از جمله بمب و هواپیمای جنگی به ارزش میلیاردها دلار موافقت کرده است.
اسرائیل بیشترین سهم را از کمک‌های خارجی ایالات متحده می‌برد و ایالات متحده تاکنون چندین قطعنامه پیشنهادی شورای امنیت سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در غزه را وتو کرده بود، اما در نهایت به تازگی به یکی از این قطعنامه‌ها رای ممتنع داد تا راه تصویب آن هموار شود.
دولت بایدن از سال ۲۰۲۱ در آستانه ماه آوریل که ماه میراث اعراب آمریکا نامیده شده، بیانیه‌هایی را در این زمینه صادر کرده است، اما بیانیه امسال کاخ سفید به خاطر جنگ غزه طولانی‌تر از بیانیه‌های قبلی بود.
طی ماه‌های اخیر اعتراضات گسترده‌ای علیه جنگ غزه در نقاط مختلف ایالات متحده از جمله نزدیک فرودگاه‌ها، پل‌های شهر نیویورک و لس‌آنجلس و بیرون کاخ سفید برگزار شده است.
معترضان بارها برنامه‌های انتخاباتی ستاد جو بایدن را بر هم زده‌اند و به بایدن هشدار داده‌اند که یا خواسته آنها را بپذیرد و یا حمایتشان را در انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا از دست خواهد داد.
برچسب ها: جو بایدن
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها