به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۱
 
۴۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۸۱۹۹۳
احمدی نژاد محصول یک تفکر خاص در قم است

غرویان: منظور احمدی‌نژاد از دستگیری امام زمان؛ دستگیری یاران نزدیک خودش است!

گروه سياسي: آیت ا... محسن غرویان تاکید دارد اگر حمایت این تفکر خاص نبود احمدی نژاد 8 سال رئیس جمهور نبود.
غرویان: منظور احمدی‌نژاد از دستگیری امام زمان؛ دستگیری یاران نزدیک خودش است!
صحبت‌های احمدی‌نژاد مبنی بر تلاش غرب برای دستگیری امام زمان بهانه خوبی شد تا با آیت ا.. محسن غرویان گفت و گو کنیم. صحبت های احمدی نژاد بیش از هر چیز دارای بار سیاسی است. غرویان می گوید: «ایشان بیش از هر چیز خود و دوستان اش را نماینده امام زمان(عج) می داند به همین دلیل ادعا می کند که می خواهند امام زمان را دستگیر کنند. صحبت های ایشان هیچ گاه بر اساس مستندات علمی نبوده است. گفتگوی محسن غرویان با پایگاه خبری و تحلیلی ندای ایرانیان در ذیل آمده است:

صحبت های چند روز پیش احمدی نژاد که در رسانه ها منتشر شد مبنی بر تلاش غرب برای دستگیری احمدی نژاد. موجب واکنش های متعدد شده است. در حوزه علوم دینی این صحبت ها به چه معناست؟
صحبت های ایشان هیچ گاه بار معنایی، علمی و دینی نداشته است. متاسفانه آقای احمدی نژاد در طول ده سال گذشته در حوزه ای ورود کردند که هیچ گاه تخصص آن را نداشتند من معتقدم صحبت های احمدی نژاد بیش از هر چیز دارای بار سیاسی است ایشان بیش از هر چیز خود و دوستان اش را نماینده امام زمان(عج) می داند به همین دلیل ادعا می کند که می خواهند امام زمان را دستگیر کنند. صحبت های ایشان هیچ گاه بر اساس مستندات علمی نبوده است.

حوزه علمیه قم چرا در مورد حرف های گاه و بیگاه رئیس جمهور سابق سکوت می کند؟

چون بخشی از حوزه علمیه قم، حامی احمدی نژاد و تفکرات ایشان است. باید این واقعیت را پذیرفت که حامیان احمدی نژاد در قم هم حضور دارند. اصلا جریان احمدی نژاد و ادعاهایش برخواسته و حمایت شده ازبرخی تفکرات در قم بود. البته هیچ یک از مراجع عظام تقلید چنین صحبت هایی را در مورد امام زمان نکرده اند و این بحث ها را انحراف می دانند . اما هستند کسانی که این حرف را در سال های گذشته و امروز حمایت کرده و می کنند.

شما این حرف ها را بیشتر سیاسی می دانید؟
من تصور می کنم احمدی نژاد دستگیری خودش و یاران نزدیک اش را به دستگیری امام زمان (عج) تشبیه کرده است و از این راه خواسته پیامی سیاسی را به هوداران منتقل کند. البته امکان این ادعا هم وجود دارد که شخصی را به عنوان نایب امام زمان(عج) در جمع خود معرفی کنند. به هر حال این تفکر منحرف با حمایت برخی از شخصیت های حوزوی 8 سال اداره کشور را بر عهده داشت.

راه برخورد با این دیدگاه چیست؟

حوزه علمیه قم در پالایش افراد و اتخاب افراد دقت کند. این نوع دیدگاه نباید دوباره بتواند مردم را فریب دهد. متاسفانه انحراف در تفکرات احمدی نزاد از همان ابتدا وجود داشت. در طول تاریخ، سوء استفاده‌های زیادی از سوی افراد نامیزان و گروه‌های فرصت طلب، از امام زمان شده است و علمای شیعه همواره در برابر این انحرافات ایستاده و روشنگری کرده اند. آخرین آن پیشگویی، «ظهور در آینده نزدیک» بود. امروز هم بحث بی پایه و اساس و بیشتر سیاسی دستگیری امام زمان را پیش می کشند که بیشتر سیاسی است تا مذهبی.

آيلار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۰۹:۰۳
ادم از حرفهاي بي منظق و بي اساس و ....احمدي نژاد بعضي مواقع ميخواد سرش رو بزنه به ديوار .چرا كسي جلوي اين رو نميگيره. (311105)
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۰:۵۱
احمدی نژاد به خاطر بیان مطالبی بی ربط به امام زمان که باعث تضعیف دین جوانان میشود و به کار گیری مدیران و معاونین خلافکار که باعث تضعیف وجهه نظام شد باید محاکمه شود . (311130)
لطفا منتشر کنید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۴:۱۳
احمدی نژاد و طرفدارانش رو اگر بشناسید و تفکراتشان را بدانید لرزه بر اندامتون میفته چون طبق هیچ قانون و سندی و مدرک رفتار و صحبت نمیکنند و متاسفانه کسانیکه میتونن جلوشو بگیرن وقتی فهمیدن کیه که اون از تمامشون آتو گرفته (311165)
یک ایرانی
Germany
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۰۹:۰۷
کسانیکه این حرفها را تایید نکردند ولی واکنش جدی نیز نشان ندادند. سکوتی که عملا کمک کننده به احمدی نژاد بود (311106)
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۰۹:۲۲
سخنراني دوسال آينده محمود : بابا من ظهور كردم چرا كسي محل نميذاره ؟!!!!! (311109)
سینا صفوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۴:۴۸
سه سال بعد:

دیدید تا فهمیدن من ظهور کردم بازداشتم کردند...! (311171)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۰۹:۲۶
آهااااااااااااااااااااای علما چرا جواب احمدی را نمیدید تمام باورهای ما را به سخره گرفته.
آنقدر تعلل می کنید تا مردم از همه چیز زده می شوند. (311111)
جزايري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۰۹:۳۳
اين مدعيان مسلماني، آنچنان قاطع و کوبنده اسلام را و دين و مذهب را کوباندند که دشمن در خواب هم نميديد که خودش بتواند به اين همه توفيق در اسلام و دين زدائي از مردم و جامعه برسد! (311112)
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۰۹:۳۹
خدا و امام زمان جواب این کفر گویی ها رو بده
دل آدم به درد میاد بخدا (311117)
سیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۰۹:۴۲
آقایان جواب دادن به این ادعاها که اعتقادات مردم را هدف قرار داده واجبه حتی اگر از لحاظ اقتصادی و شغلی به ضررتان باشد.
خواهشا بیشتر از این در مقابل هجمه به دین سکوت نکنید. (311118)
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۰:۳۱
طوری که احمدی نژاد با حرفاش به اسلام ضربه میزنه ،داعشی ها یا حزب شیطان هم نمیتونه ضربه بزنه .اگه بگه مسلمون نیست .اسلام خیلی منفعت میبره . (311127)
تنها
Romania
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۱:۳۵
باور بفرمایید با این تفکرات راجع به امام زمان جوناها را نسبت به امام زمان به شک می اندازد . سود جویی از دین و امام زمان بس است (311141)
تنگستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۱:۳۸
آخه روحانیت تشیع که بزرگان وجا افتاده ترین آنها در قم وتهران ومشهد و....است چرا در مقابل این حرفهایی که بوی توهین به شرع و باعث بی اعتقادی جوانها و توده مردم میشود چرا واکنش نشان نمی دهد ؟ (311142)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۱:۴۱
ازاقای احمدی نژادبپرسید نظر امام زمان در مورددزدی.غارت بیت المال.فساداقتصادی چیه (311144)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۱:۵۵
غرویان دیگه ما که ترا میشناسیم برو درستو بده نمیخواد اظهار نظر کنی!!! مواظب باش شما مثل شیوخ زمان امام حسین ع نشید. (311149)
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۲:۳۴
یعنی دین هم سیاسی و جناحی شده؟
کسی نیست جواب این رو بده؟ (311159)
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۴:۲۳
من با احمدی نژاد کاری ندارم . ولی با چشم خودم کلیپی دیدم که ژنرال امریکایی تو 1 برنامه زنده گفت که ما به دنبال دستگیری توولو ایمام یا امام دوازدهم هستیم. برید یو تیوب نگاه کنید. و گفت حتی اگه لازم باشه ترورش میکنیم. چرا وقتی عراق رو گرفتن اولین جایی که رفتن مسجد سهله بود. چرا سامرا همیشه نا امنه وتا ابد اینا نمیزارن امن شه. 1 صهیونیستی میگفت 1کی از دلایل نا امنی منطقه اینه که شاید این وسط تو درگیریها مهدی نامی کشته بشه. خدا خودش میگه دشمنان شما را از ابله ها قرار دادیم (311168)
جزايري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۲۱:۵۳
جناب saeed ، در روايات متعدد و متواتر آمده که هر کس را جع به زمان ظهور و ديدن امام زمان و يا نقل قولي از ايشون مبادرت کنه، درغگوست ..... (311204)
ازفا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۱۴:۳۰
کجایند افراد کفن پوشی که با هر بهانه ای به طور خود جوش! تجمع می کنند که وااسلاما.
این بابا مرکز مقدسات ما رو هدف گرفته. (311169)
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۲۱:۰۸
احمدی نژاد نماینده واقعی امام زمان است جانم فدای هردوشان (311196)
فرشاد خیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۴ ۲۱:۴۰
رئیس پاکترین! دولت ایران آزادانه می گردد و از روی سن برای مردم دست تکان می دهد و مدعی شرمندگی نزد شهداست
اما... نخستین کسی که برای اولین بار به ما اخطار داد کسی که پس از بیست سال خانه نشینی به خاطر احساس خطر از آینده مملکت به صحنه آمد در حصر.... ای عرش کبریایی... (311200)