به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۲:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ساعت ۱۹:۱۵
کد مطلب : ۱۹۳۶۹۱

استراماچونی: نشانه‌ای از حل مشکل وجود ندارد

استراماچونی: نشانه‌ای از حل مشکل وجود ندارد
گروه ورزشی: فسخ یک طرفه قرارداد توسط آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال استقلال تهران واکنش زیادی از سوی هوادران این تیم به دنبال داشت. مقام‌های سیاسی مختلفی در ایران نیز تلاش‌هایی را برای بازگشت او به ایران آغاز کرده‌اند.
 استراماچونی در شرایطی فرودگاه امام را به مقصد ایتالیا ترک کرد که توانسته بود تیم استقلال را در فصل جاری صدرنشین لیگ برتر ایران کند.
برخی رسانه‌های ایران خبر داده‌اند که به دنبال برخی مذاکرات انجام شده، آقای استراماچونی به ایران بازخواهد گشت. لیلو مونتالتو، خبرنگار سرویس ایتالیایی یورونیوز این سوال را از استراماچونی پرسیده است «برخی رسانه‌های ایرانی خبر از رفع مشکلات فی‌مابین با باشگاه استقلال داده و از بازگشت شما به ایران خبر داده‌اند؟ آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟» این مربی ایتالیایی در پاسخ به یورونیوز گفت: «نماینده من آقای پاسترلو و نمایندگان حقوقی‌ام به سختی مشغول پیگیری این موضوع در ارتباط با نمایندگان باشگاه استقلال هستند، اما تا این لحظه به هیچ عنوان نشانه‌ای از حل مشکل وجود ندارد.» وضعیت اقتصادی ایران در سایه‌ تحریم‌ها انتقال پول به حساب‌های خارجی را دشوار کرده است. با توجه به ارقام میلیونی قرارداد سالانه مربیان خارجی در ایران دریافت این مبالغ از طریق انتقال چمدانی، صرافی‌ها، حساب شخصی افراد و بانک‌های ثالث انجام می‌شود. این نکته موجب شد تا این افراد در مظان اتهام پولشویی و در آستانه انسداد حساب‌های بانکی‌شان قرار بگیرند.

استراماچونی همچنین در گفت‌وگویی که در سایت ماریونت انتشار یافت، به موضوع ترک ایران و تیم استقلال پرداخت.
* از ابتدا مشکل وجود داشت. تیم به شکل خصوصی اداره نمی‌شود بلکه دولتی است. دستمزدهای ما توسط مالک باشگاه پرداخت نمی‌شود. بلکه از راه مالیات‌هاست. از این رو پرداخت نامناسب دستمزد‌ها شاید امری عادی به نظر بیاید.
* من نمی‌دانستم آنجا چه شور و اشتیاقی هست. آنچه که مرا به صورت کاملا مثبت متعجب کرد، این بود که ورزشگاه همیشه پر از تماشاگر بود. با کاپیتان تیم صحبت کردم. همه در تلاش هستند. همینطور بخش سیاسی و حتی سفارت ایتالیا در ایران. اگر آن شخص کناره‌گیری کند و وضعیت مناسب شود، آماده هستم همین فردا با هواپیما به تهران بازگردم.
* روز گذشته یکی از اعضای هیات مدیره در مورد من گفت که پیشنهادی دیگر داشتم که رفتم. این حرف درست نیست و مردم این را می‌دانند. وضعیت امروز یا فردا مشخص می‌شود چون تیم باید بازی کند.