به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۱:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب : ۲۰۷۱۴۹

ویروس کرونا؛ ۹۱۹ قربانی در ایتالیا طی یک روز

ویروس کرونا؛ ۹۱۹ قربانی در ایتالیا طی یک روز
گروه بین‌الملل: در ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۱۹ نفر از ویروس کرونا جان باخته‌اند. بدین ترتیب، روز جمعه ایتالیا رکورد فوتی‌های روزانه از این ویروس را در جهان ثبت کرد.
شمار کل فوتی‌های کرونا در ایتالیا به ۹ هزار و ۱۳۴ نفر رسیده است که بالاترین میزان در جهان است. کل مبتلایان به کرونا در این کشور همچنین روز جمعه برای اولین بار از چین پیشی گرفت. هم اکنون آمریکا با بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا، ایتالیا ۸۶ هزار و چین ۸۱ هزار نفر، بیشترین شمار ابتلا به کرونا در جهان را دارند، البته در چین بیش از ۷۴ هزار بیمار سلامتی خود را به دست آورده‌اند و تنها سه هزار و ۴۶۰ نفر بیمار کرونایی هم اکنون در این کشور وجود دارد. چین که خاستگاه ویروس کرونا است، با تدابیر سخت‌گیرانه توانسته آهنگ شیوع این ویروس در کشور را به شدت کاهش دهد و اکنون تدابیر سخت‌گیرانه‌ای برای ورود خارجی‌ها به چین اتخاذ کرده تا این بار ویروس از خارج به کشور وارد نشود. شمار فوتی‌های چین تاکنون به ۳۲۹۲ نفر است.
وضعیت برای اسپانیا نیز بسیار سخت است. طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۹ نفر در این کشور از کرونا جان باخته‌اند و شمار کل فوتی‌ها به ۴ هزار و ۹۳۴ نفر رسیده است. بعد از ایتالیا و اسپانیا، فرانسه با ۲۹۹ نفر، بیشترین مرگ روزانه از کرونا را در روز جمعه داشته است. شمار کل فوتی‌ها در این کشور به ۱۹۹۵ نفر رسیده و گزارشها حاکی است که ظرفیت بخش آی‌سی‌یو بیمارستانهای پاریس و حومه آن تا روز آینده یا حداکثر یکشنبه کاملا پر می‌شود. شمار فوتی‌های آمریکا نیز به ۱۴۴۷ نفر رسیده است. طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۱ نفر در بریتانیا جان باخته‌اند و تعداد کل فوتی‌های این کشور به ۷۵۹ نفر رسیده است. روز جمعه همچنین بوریس جانسون نخست بریتانیا اعلام کرد مبتلا به کرونا شده است. ایران نیز بنابر آمارهای رسمی این کشور دو هزار و ۳۷۸ نفر قربانی داشته است که بعد از ایتالیا، اسپانیا و چین در ردیف چهارم در جهان قرار می‌گیرد.
برچسب ها: ویروس کرونا