به روز شده در ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۸:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب : ۴۰۵۰۸۵

۴ ادویه خوش‌رنگ که درد مفاصل را کم می‌کند

۴ ادویه خوش‌رنگ که درد مفاصل را کم می‌کند
گروه سلامت: متخصص تغذیه در آمریکا اعلام کرد که زردچوبه، فلفل هندی، زنجبیل، دارچین به تسکین درد مفاصل کمک کند.اولین ادویه از چهار ادویه‌ای که تاثیر مثبتی بر بدن دارد زردچوبه است. ماده فعال در زردچوبه، کورکومین، تسکین دهنده درد است. این پزشک و متخصص تغذیه در ادامه توصیه کرد: کورکومین سیتوکین‌ها و آنزیم‌های التهابی را در دو مسیر التهابی در مفاصل مسدود می کند.
 
فلفل قرمز و سایر فلفل‌های خشک شده نیز با تسکین درد مفاصل به مقابله با آن کمک می‌کنند. این نوع فلفل حاوی ترکیباتی به نام کپسایسینوئید است که خاصیت ضد التهابی دارد.به گفته این متخصص، باید دارچین بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید. در این مطالعه آمده است: دارچین حاوی سینامالدئید و اسید سینامیک است که هر دو دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند و به سرکوب آسیب سلولی ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند.

یکی دیگر از مواد مفید، زنجبیل است که دارای اثر ضد التهابی طبیعی در بدن است و با درد در مفاصل مبارزه می‌کند.
پیش از این، تاتیانا دیک، متخصص تغذیه در روسیه از مردم این کشور خواسته بود که دارچین، زردچوبه، آویشن، مریم گلی و پونه کوهی را در رژیم غذایی خود بگنجانند. این ادویه‌ها سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی هستند که خاصیت ضد سرطانی و مبارزه با رادیکال‌های آزاد دارند.
مرجع : وبدا
برچسب ها: ادويه درد مفاصل
پربيننده‎ترين مطالب و خبرها