به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۷
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷ ساعت ۰۸:۴۵
کد مطلب : ۵۷۲۱۷

داعش در فكر ايجاد مرکز تحقیقات‌هسته‌ای

گروه بين‌الملل: دولت خودخوانده اسلامی در عراق و شام موسوم به داعش تمایل خود به گشایش دانشگاهی در موصل، واقع در شمال عراق که طی تابستان سال جاری به دست این گروه تروریستی افتاد را ابراز داشته است.
داعش در فكر ايجاد مرکز تحقیقات‌هسته‌ای
به گزارش فرارو به نقل از ای‌دبلیودی نیوز(awdnews)، ابوولید المغربی، شهردار منتصب داعش در موصل در اینباره گفت: «انشاالله ما نخستین دانشگاه خود را که بر پایه رهنمون های شریعت است و در آن هیچ جایی برای ایدئولوژی های غیرسالم غربی نخواهد بود، راه اندازی می کنیم و در تلاش مان برای ساختن جامعه ای دقیقا منطبق با آموزه های اسلام مستحکم خواهیم بود.»

در عین حال بر اساس گزارش آژانس خبری قطر، داعش بیانیه ای را در وب سایت رسمی خود منتشر کرده و خواستار عضویت داوطلبان در مرکز تحقیقات هسته ای دانشگاه موصل برای «کمک به بیماران سرطانی» شده است. ریچارد مک‌میلان، کارشناس مبارزه با تروریسم سیا در ایالت ایلینوی آمریکا معتقد است فراخوان پرسرو صدای داعش برای راه اندازی یک سایت هسته ای در موصل بمثابه اعلام جنگ است، پس جامعه بین المللی باید صادقانه در ممانعت از دستیابی این گروه تروریستی به کلاهک هسته ای مداخله کند. در نیمه ماه ژوئن بود که این گروه به شدت تندرو پس از تصرف بخش های قابل توجهی از عراق و سوریه، کنترل یک مرکز تسلیحات شیمیایی رها شده را به دست گرفت.