به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۸:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۱۶۹۶۸۲

بلیت جشنواره فیلم فجر گران نخواهد شد

گروه فرهنگ و هنر: دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: هنوز برای داوری با هیچکس مذاکره نشده است. داوران بعد از برگزاری شورای سیاستگذاری مشخص خواهند شد و من مذاکره با این هنرمندان را تکذیب می‌کنم.
بلیت جشنواره فیلم فجر گران نخواهد شد
ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر درخصوص اعتراض کارگردان فیلم «قفس» عابدین مهدوی نسبت به دیده‌نشدن اثرش توسط هیات انتخاب گفت: جشنواره فیلم فجر جشنواره فیلم‌های سینمایی است و هر فیلمی که پروانه ساخت سینمایی داشته باشد می‌تواند در این جشنواره شرکت نماید.وی در همین راستا ادامه داد: فیلم‌هایی که دارای پروانه ساخت و مجوز هستند می‌توانند فرم جشنواره را پر کرده و در بخش مسابقه شرکت کنند اما فیلم سینمایی «قفس» پروانه ساخت سینمایی نداشته و طبیعتا ما هم فیلم را قبول نکرده‌ایم.دبیر جشنواره فیلم فجر درباره میزبان اهالی رسانه در جشنواره سی‌و هفتم تاکید کرد: به‌زودی نتیجه نهایی کاخ رسانه‌های جشنواره فیلم فجر مشخص می‌شود. درباره قیمت بلیت‌های جشنواره فیلم فجر هم هیچ تفاوتی نسبت به سال گذشته نخواهیم داشت و بلیت‌ها با همان رقم قبل فروخته خواهند شد.وی در مورد تعطیلی دو روزه جشنواره فیلم فجر به مناسب شهادت حضرت فاطمه(س) افزود: دو روز تعطیلی جشنواره امسال به‌دلیل مقارن شدن با شهادت حضرت فاطمه(س) به‌طور کامل تعطیل بوده و جشنواره هیچ برنامه‌جانبی در آن دو روز نخواهد داشت.

داروغه‌زاده درباره سانس‌های اول جشنواره که به آثار مستند و یا انیمیشن و کوتاه اختصاص یافته، گفت: ما نمی‌توانیم رسانه‌ها را مجبور کنیم که کدام فیلم را ببینند و کدام را نگاه نکنند. بالاخره آثار مستند، کوتاه و انیمیشن هم در این جشنواره لحاظ شده‌اند و ما امیدواریم که رسانه‌ها مانند فیلم‌های سینمایی از این آثار استقبال نمایند.وی در مورد انتشار اسامی اصغر فرهادی، مجید مجیدی و ابراهیم حاتمی‌کیا برای داوری جشنواره اذعان کرد: هنوز برای داوری با هیچکس مذاکره نشده است.داوران بعد از برگزاری شورای سیاستگذاری مشخص خواهند شد و من مذاکره با این هنرمندان را تکذیب می‌کنم.دبیر جشنواره فیلم فجر با اشاره غنای کیفی جشنواره فیلم فجر نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: از نظر من نسبت به سال گذشته ما شاهد حضور بهتر و بیشتر کارگردانان و آثار با کیفیت در جشنواره هستیم و مردم لذت بیشتری از آثار خواهند برد.
مرجع : میزان
برچسب ها: فیلم فجر